splácení zahrady

Vložil Petr (bez ověření), 23. Květen 2019 - 11:43 ::

Dobrý den, převádíme byty do osobního vlastnictví. Představenstvo (zatím družstva) předložilo návrh prohlášení. Máme bytový dům, pozemek pod domem a nádvoří a před 6 lety družstvo kupovalo od úřadu přilehlou zahradu na splátky. Zatím jsme platili vše podle počtu byt. jednotek, tj. 45, správně by zde mělo být 48 jednotek. Tři byty jsou spojené v jeden velký. Nyní v prohlášení se počítá vše podle podlahové plochy, ale budoucí majitelé chtějí platit jen větší fond oprav a nic jiného. Chci se zeptat, zda je správné, aby jsme spláceli zahradu stejným dílem a někteří z nás budou mít větší podíl, uvažuji dopředu pro příp. parcelování na park. stání a také při hlasování o tomto společném prostoru. Myslím si, že by měl každý platit podle velikosti svého podílu v SVJ. Podíl zahrady na jeden byt vychází 19m2 a pro ty jenž mají větší byty tak jednou tolik. Můžete mi poradit co vše se platí podle velikosti podílu? I údržba zahrady? Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 23. Květen 2019 - 15:21

  Asi zcela nerozumím otázce. Jest záměrem, že úvěr družstva „přejde“ na SVJ a to bude předepisovat splátky úvěru dle zhotoveného Prohlášení?

  Vložil Hubert (bez ověření), 23. Květen 2019 - 12:05

  Predokladam, ze zahrada ma sve samostatne katastralni číslo.

  pod je pravda, ze jste spláceli zahradu stejným dílem, pak by měli byt v katastru podily podle splacenych castek a podle uvedenych podilu se pak hradi i udrzba

  ev. při vyasfaltovani zahrady by pak každá jednotka mela sve parkovani.

  V pripade, podle velikosti svého podílu v SVJ by asi parkovani zrejme nepripadalo v úvahu, neboť by se resilo podle vlastnických pomeru.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".