Sousedka pode mnou je kuřačka

Vložil Evča (bez ověření), 13. Prosinec 2014 - 19:26 ::

Pod mým bytem bydlí kuřačka, kouří stále. Kouř mi jde do bytu vzduchotechnikou i okny, zejména když chci větrat a otevřu okna (větrá kouř trvale ven). Co se s tím dá dělat?

 • Nezkoušel někdo nějak odklonit vzestupný proud vzduchu, který stoupá podél fasády nahoru, nějakým vhodným opatřením pod oknem, typu prodlouženého vnějšího parapetu, vhodně skloněného, namontovaného tak, jak se montují před okna šňůry na prádlo? On by mohl posloužit přímo i předokenní sušák na prádlo, pokud by se na něho upevnila pevná látka či deska. Pokud by to bylo účinné, jdu do toho. Deska by musela přesahovat šíči okna. O kolik?
 • Jsou nějaké zkušenosti s účinností čističek vzduchu v podobné situaci?

(Uvítám účinné technické řešení; poněkud méně mě zajímají §§ o obtěžování kouřem, to by bylo na dlouho a s nejistým výsledkem, a už jsem si zde o nich přečetla.)

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Veselý Jaroslav d32830 (bez ověření), 28. Říjen 2019 - 2:57
  Vložil šarik (bez ověření), 13. Prosinec 2014 - 21:18

  Jedině zabit. Žádné technické řešení kouř neodkloní. Tohle mám zvrchu, zespodu, z boku, zvenku i šachtou. Teoretické řešení technického rázu je držet v bytě stálý přetlak. Čistička vzduchu toho moc nepořeší. Musela bys čistit celý byt, tak se podívej, kolik která čistička zvládne m3 vzduchu, kolik bys jich musela mít na byt, jaká by byla spotřeba elektřiny a to si nejsem jistý, jestli částečky kouře nejsou tak malé, že by je vychytala čistička za rozumnou cenu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".