souhlas k nádstavbě udělený v kupní smlouvě

Vložil simmed, 11. Září 2013 - 21:35 ::

Dobrý den,

v kupní smlouvě na byt je uvedeno toto: „KUPUJÍCÍ byl před podpisem této smlouvy seznámen se záměrem PRODÁVAJÍCÍH0 postavit v Budově další bytové jednotky, situované ve čtvrtém poschodí Budovy, čímž dojde v budoucnu ke změně podílu KUPUJÍCÍHO na Společných částech domu a pozemku. KUPUJÍCÍ prohlašuje, že proti záměru PRODÁVAJÍCÍH0 nemá námitek, a s tímto bez dalšího souhlasí.“ Myslíte si, že tento bod v kupní smlouvě na byt je závazný a už se nemusí na shromáždění SVJ znovu o nádstavbě hlasovat? Já si myslím, že předmětem smlouvy je koupě bytu a ne udělení souhlasu a o nádstavbě by se mělo znovu hlasovat. V případě, že se bude muset znovu hlasovat kolik procent musí být pro, 100%?

Děkuji za Vaše odpovědi Simona

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil dd96a8 Michal Pokorný (bez ověření), 27. Říjen 2019 - 19:26

    Nejvíce společenství je v Praze dle seznamu SVJ. Ale co my ostatní?

    Vložil lake, 12. Září 2013 - 8:24

    Pokládáte zmatečný dotaz. Nejen že se o nástavbě nemusí na shromáždění SVJ znovu hlasovat, ale ono se o ní nemusí NIKDY hlasovat. Ani se o ní v minulosti nikdy nehlasovalo. Pokud snad proběhlo nějaké zdánlivé „hlasování“, bylo absolutně neplatné.

    Rozhodování o nástavbě s novými jednotkami je v pravomoci vlastníků jednotek. Nerozhoduje o tom SVJ, což je pouhý jejich sluha, údržbář a opravář, který v domě nic nevlastní.

    Bude nutné podepsat smlouvu o výstavbě, kterou uzavírají vlastníci jednotek v domě a stavebník (stavebníci) nové jednotky (§ 17 ZoVB). Tato smlouva musí být s ověřenými podpisy a nahradí ve sbírce listin katastru dosavadní Prohlášení vlastníka budovy.

    lake

    Vložil simmed, 10. Říjen 2013 - 8:26

    Developer si totiž myslí, že když dostal souhlas v kupní smlouvě, tak si může stavět co chce a žádnou novou smlouvu s námi nepodepsal. Podepsána je pouze kupní smlouva, kde přemětem koupě je bytová jednotka a součástí této smlouvy je i souhlas k nástavbě.Chápu to tedy dobře, že tento bod kupní smlouvy je neplatný? A developer se na tento bod v kupní smlouvě nemůže odvolávat? Musí tedy s námi uzavřít novou smlouvu, jak jste napsal výše?

    Děkuji za odpověď simmed

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".