Soudce nezvládá a vyhrožuje

Vložil Bruno (bez ověření), 14. Červen 2019 - 15:10 ::

Soudce mě napadá, vyhrožuje mi a označuje mne za problémového účastníka, místo aby řešil předloženou věc. Přitom sám vést řízení těžce nezvládá a neúměrně řízení protahuje, jednání nařídil už neobvykle vysoký pošet a každé z nich trvá několik hodin. Jaká je obrana?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jaroslav Černý e20607 (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 0:41

  Zkuste si vyhledat vaše SVJ na www.seznamSVJ.cz

  Vložil Soudil (bez ověření), 14. Červen 2019 - 17:19

  Máte několik možností. Jistě si vyberete. Napíšu Vám, jak to dopadne:

  1. Můžete namítat podjatost soudce. Příslušný soudce to dostane k vyřízení a prohlásí, že podjatý není. Dostanete pořádkovou pokutu 50.000 Kč s tím, že tato pokuta může být udělována opakovaně a částka zvyšována.
  2. Můžete namítat průtahy v řízení. Příslušný soudce to dostane k vyřízení a prohlásí buď, že průtahy nejsou, nebo že průtahy jsou, a způsobujete je Vy, a proto Vám udělí pořádkovou pokutu 50.000 Kč s tím, že tato pokuta může být udělována opakovaně a částka zvyšována.
  3. Můžete namítat nevhodné chování soudce. Příslušný soudce to dostane k vyřízení a prohlásí, že se nevhodně nechová, že nevhodně se chováte Vy a proto Vám udělí pořádkovou pokutu 50.000 Kč s tím, že tato pokuta může být udělována opakovaně a částka zvyšována.
  4. V jiném vlákně se zde diskutuje, že by mohla pomoci znalost bydliště soudce. Pro podrobnosti odkazuji na toto vlákno, samotného by mě takový postup a jeho účinnost zajímala.
  Vložil Lenost (bez ověření), 14. Červen 2019 - 17:48

  Více na téma lenost soudců:

  https://tv.idnes.cz/…_idnestv_elm

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".