Sloučení dvou bytových jednotek do jedné

Vložil Bébéčko (bez ověření), 15. Červen 2016 - 14:58 ::

Dobrý den, mám dotaz ohledně sloučení dvou bytových jednotek v jednu. Bydlela jsem v části administrativně rozděleného bytu se společnou předsíní a WC. Po privatizaci a odkoupení mé části jsem se dohodla s majitelem sousedního bytu na odkoupení jeho části. Chtěla bych nyní tyto dvě bytové jednotky sloučit do jediné. Na výpisu z katastru nemovitostí pod stavbou mi již vyjíždí jediný celkový podíl, a to 23/236. Po rozkliknutí jednotlivých bytů se ukazují podíly 397/8496 a 431/8496. Můj dotaz zní, musím si toto sloučení bytových jednotek nechat odsouhlasit na shromáždění SVJ a kolika procentní souhlas musí být, abych mohla sloučení uskutečnit. Děkuji za odpověď

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil € (bez ověření), 7. Červenec 2017 - 10:29

    Radilové pode mnou neradí správně: Nebudou-li prováděny žádné stavební úpravy, není třeba obracet se na stavební úřad. Postup je následující:

    Sepíše se nové prohlášení vlastníka (možno svépomocí, nic se nepřeměřuje), to se nechá odsouhlasit a zanese se na katastr spolu v vyplněným formulářem, který pro podobné změny mají. Hotovo.

    Vložil Hubert (bez ověření), 15. Červen 2016 - 23:44

    Dokazu si představit ze je možno v budoucnu fungovat na obou podílech 397/8496 a 431/8496 s jednim zamkem u dveri, s tim, ze je v budoucnu můžete vklidu opet rozdělit.

    Pokud by jste je chtěla sloucit do jednoho nedělitelného podilu, byla by potřeba rekolaudace a nasledne zaregistrovani na katastru

    urcite stavebni urad … ostani podily se menit nebudou, je otázkou jak se zmena dotkne spolecnych casti

    Vložil Pavel II (bez ověření), 16. Červen 2016 - 12:19

    Samozřejmě je třeba požádat stavební úřad o rozhodnutí (sloučení jednotek) a s tímto rozhodnutím se obrátíte na katastr, který změnu zapíše. Ovšem je to zbytečné a drahé. Pokud spojením nezasahujete do společných prostor a nosných zdí nemusíte žádat ostatní vlastníky o souhlas. V opačném případě budete muset mít projekt a vyjádření statika + povolení stavební úpravy od SÚ.

    Vložil Pepek077 (bez ověření), 7. Červenec 2017 - 8:38

    Dobrý den, Dle NOZ náleží do bezvýhradné působnosti shromáždění rozhodování o sloučení/roz­dělení jednotek – par. 120, písm. f), bod 3. Nezbývá než zákon dodržet. Rovněž jsou dotčena práva třetích osob ve smyslu změn nákladů na správu domu u těch položek, které jsou účtovány na bytovou jednotku (nikoli na počet osob či podlahovou plochu). Práva třetích osob jsou tedy vždy dotčena. Pan Pavel II ve svém příspěvku nemluví pravdu – zvláštní, co ho ke lhaní vede…

    Vložil 007 (bez ověření), 7. Červenec 2017 - 9:39

    Pepku077, Pavel II asi nelže, jen nemluví pravdu. Abyste mohl lhát, tak musíte pravdu znát. Pavel II je pouze hlupák, který nezná NOZ, ale musí tu spamovat.

    Vložil Graplova, 16. Červen 2016 - 16:35

    Co vám říká Prohášení vlastníka? Existují přece některé položky, které se dělí v souvislosti s platností NV č.366 na každou jednotku stejně(odměna výboru,účetnic­tví,kancelář ..... ). Výhoda je tedy sloučit podle pravidel a povolení stavebního úřadu, velikost vl.podílu se pravděpodobně nezmění. Mělo by se závěrem opravit i „Prohlášení vlastníka“. V každém případě se změna dotkne ostatních vlastníků v úhradě na jednotku , proto dejte ke schválení shromáždění.

    Vložil Sloučil Karel (bez ověření), 16. Červen 2016 - 14:34

    „Pokud spojením nezasahujete do společných prostor a nosných zdí, nemusíte žádat ostatní vlastníky o souhlas.“

    Můžete to trochu upřesnit? Jak postupovat? Sepíšu papír a rovnou s ním na katastr?

    Vložil provlada, 17. Červen 2016 - 6:01

    Slučování jednotek je v pravomoci shromáždění. Prohlášení vlastníka musí být změněno! Zákon vyžaduje písemnou dohodu dotčených vlastníků, což v případě změny nějaké společné části budou všichni, v ideálním případě pouze Vy. Písemnou dohodu musí odsouhlasit nadpoloviční většina všech vlastníků, není-li v prohlášení vlastníka požadován větší počet. Pak teprve změnu může zapsat katastr.

    V.Procházka

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".