shromáždění vlastníků

Vložil ik (bez ověření), 7. Září 2013 - 8:37 ::

Přidám téma do diskuse a budu ráda za Vaše názory. Proběhlo shromáždění vlastníků na kterém byl řešen dost důležitý bod, který se týkal vyúčtování. Výbor SVJ provedl zápis, který ovšem vůbec neodpovídá průběhu shromáždění. Chybí tam důležité informace, které na počátku předseda SVJ k dané věci řek (zaznamenána jen část, ta méně důležitá), není tam vůbec uvedeno, že na shromáždění byl i zástupce správce a jeho vyjádření ohledně vyúčtování v diskusi, většina příspěvků v diskusi není vůbec zmíněna a když je, tak neodpovídá vůbec tomu, co diskutující řekl. Chybí dokonce část, týkající se schvalování účetní závěrky (letos ještě nebyla schválena a byl na shromáždění vznesen dotaz, kdy bude schvalována). V závěru shromáždění proběhlo hlasování, výbor položil otázku a hlasovalo se jmenovitě ANO-NE. V zápisu je uvedeno, že proběhlo hlasování a procenta pro a proti. Má být ze zápisu seznatelný způsob hlasování a má být i ze zápisu jasné jmenovitě kdo a jak hlasoval? Jak se bránit proti zkreslenému zápisu shromáždění? Jaký je Váš názor. Děkuji.

  • hlasování
  • zápis ze shromáždění

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil lake, 7. Září 2013 - 9:39

Z obsahu zápisu jsou vždy významné pouze tyto záležitosti:

  1. kdy a kde se shromáždění konalo,
  2. text usnesení o kterém se hlasovalo,
  3. jaký byl počet přítomných hlasů (podílů),
  4. jaký byl počet hlasů (podílů) pro usnesení,
  5. kdo hlasoval pro usnesení.

Pokud Vám vadí pouze to, že zápis neobsahuje doslovně kdo komu co řekl: Netýká se to Vašich práv, nejste schopna osvědčit Váš právní zájem na věci a soud by případnou žalobu na doplnění zápisu nepochybně zamítl. Příště si odhlasujte jiného zapisovatele a ověřovatele zápisu.

SVJ se dostalo do důkazní nouze, jestliže není schopno prokázat kdo jmenovitě hlasoval „PRO“. S žalobou proti usnesení se může obrátit na soud pouze přehlasovaný vlastník. Pokud SVJ neumí prokázat kdo hlasoval „PRO“, bude moci podat žalobu kdokoliv – i ten, kdo původně souhlasil a změnil názor dodatečně.

Nejasnost v tom kdo hlasoval „PRO“ se projeví zejména v případě, že vlastník napadne přijaté usnesení soudně z důvodu, že nebyl dosažen potřebný počet hlasů, nebo došlo k manipulaci s hlasy, nebo k chybě při jejich počítání. SVJ je vždy povinno tvrdit a prokazovat opak (přenos důkazního břemene). Zda společenství prokáže své tvrzení i bez hlasovací listiny s podpisy bude záležet na více okolnostech.

lake

Vložil Ja (bez ověření), 10. Září 2013 - 17:50

V nasem svj a jeho zapisech neni zrejme, kdo pro co hlasoval, jen pocet hlasu ktery byl pro, proti, zdrzel se

Odporuje to necemu?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".