Senzory Maddeo a kompenzace

Vložil DaL (bez ověření), 19. Duben 2017 - 9:13 ::

Dobrý den, ráda bych vás, zasvěcené, požádala o radu, diskuzi. Bydlím v bytovém domě ve správě SVJ. V domě se nachází v současné chvíli 6 převážně bytových jednotek. V lednu 2015 se po odsouhlasení výboru nainstalovaly teplotní senzory na principu denostupňové metody. Měřena je tedy venkovní teplota a pak snímaná teplota cca ve výšce 2,2m. Na základě výpočtu je pak účtována spotřeba tepla. Můj problém tkví v tom, že jako prakticky jediný byt máme převážnou část oken směřovanou na východ a jih a jde k nám po celý den slunce (pokud svítí :)V pokoji, kde je umístěn senzor máme namísto oken velikou výlohu o rozm. 280×210cm a i bez vytápění máme pak v pokoji průměrně 22–23st.C. Výloha je zasazena do špaletového rámu. Venku je plastové okno s dvojsklem, vevnitř pak máme ještě původní dřevěný rám s jednosklem. Nikde necítím, že by dovnitř táhlo. Firma mě odkázala na svolání výboru a případné kompenzaci mezi vlastníky, případně na energetický audit. Prosím o info, zda jste někdo o podobné kompenzaci někdy jednal, případně jak :/ Moc děkuji za Vaše názory. Hezký den

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Hubert (bez ověření), 22. Duben 2017 - 21:44

  To je jedna z nevýhod denostupňové metody … započítává vnější tepelné zisky.

  s ohledem na nové pravidla vyúčtování tepla ( 80 % – 200 % ), nesdělujete v kterém pásmu se nacházíte.

  Na druhou stranu je měřena je tedy venkovní teplota a pak vnitřní teplota … tj měl by být poměr jiný než na odvrácené straně, tedy pokud nefouká vítr.

  Nové tolerance ( 80 % – 200 % ) by pak případné chyby měly eliminovat.

  Variantou ( tedy u nás ji máme ) jsou ještě použití při výpočtu tzv koeficientů polohy bud odhadem či na základě projektové dokumentace – výpočtem tepelných ztrát.

  U dobře zatepleného domu, jde cca polovina nákladů na vytápění na úhradu tepelných ztrát způsobených větráním a pokud nevětráte, zvyšuje se vlhkost a tím i vetší náklady na vytápění.

  Vložil tep (bez ověření), 19. Duben 2017 - 14:52

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".