Sdružení vlastníků nebytových jednotek

Vložil David (bez ověření), 15. Květen 2018 - 13:03 ::

Dobrý den, v bytovém domě s dvěma vchody jsou vedené SVJ. Součástí tohoto domu jsou nebytové prostory, které vlastní jednotlivé fyzické osoby (mimo SVJ). Prostory jsou komerčně užívány. Za tyto jednotky jsou odváděny pravidelné platby do fondu oprav jednotlivým SVJ, sdružení má vlastní účetní evidenci i peněžní účet. Jako podnikatelský subjekt ale není veden v OR.

Dotaz zní, jaké náležitosti musí takové sdružení vlastníků nebytových jednotek splňovat a jaké povinnosti členům vyplývají vůči FÚ,ŽÚ…?

Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil VN (bez ověření), 15. Květen 2018 - 14:07

  Pokud v bytovém domě jsou nebytové jednotky , poté je vlastník takové nebytové jednotky členem SVJ stejně tak , jako jakýkoliv jiný vlastník bytové jednotky. A SVJ nic nevlastní. SVJ pouze vykonává správu domu.

  Vložil DP (bez ověření), 16. Květen 2018 - 21:26

  prosím přečtěte si dotaz na konci příspěvku. Ptám se na povinnosti sdružení vlastníků nebytových jednotek, ne SVJ objektu.

  Vložil , (bez ověření), 16. Květen 2018 - 21:33

  Musíte se zeptat přímo u uvedeného sdružení. Dovolil bych si tvrdit, že takové sdružení neexistuje a když ano, tak není nikde registrované.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".