SDĚLENÍ č.j. 281/55 462/2002 k účtování SVJ

Vložil Anonymous, 15. Duben 2008 - 12:24 ::

předmětná vyhláška je dle sdělení MF 28/78 511/2007–283 vzhledem k neaktuálnosti je pro vedení účetnictví od 1. ledna 2008 nepoužitelná. Platá pouze vyhl. č. 504/2002 Sb.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil JarynR, 19. Duben 2010 - 10:11

    Může mi někdo upřesnit kde je přesně napsáno, že SVJ musí vést podvojné účetnictví!

    Ve Vyhláce č. 504/2002 Sb., je napsáno: pro účetní jednotky, u kterých hlavním předmětem činnosti není podnikání, „pokud účtují“ v soustavě podvojného účetnictví…

    Zajímá mě výklad slova „pokud účtují“ znamená to, že ne všichni musí účtovat v soustavě podv. účetnictví?? Existují některá SVJ co takto účtovat nemusí nebo je to nevhodně zvolená formulace v zákoně?

    Nemohu tady předsedu atd. o tomto přesvědčit, protože jim kdysi řekli na FÚ že nemusí.

    Když se ptám u nás na FÚ tak na mě koukají jak na v… a nic.

    Vložil Pavel, 19. Duben 2010 - 10:28

    Podle § 1/2/a zákona 563/1991 Sb. musí všechny právnické osoby se sídlem na území ČR vést (podvojné) účetnictví.

    Výjimka je v § 38a, téhož zákona, která ale v sobě nezahrnuje SVJ.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil JarynR, 19. Duben 2010 - 13:35

    Děkuji.

    To je přesně ono.

    Jenom naše SVJ vzniklé přibližně v r. 1995 do teď nemá ani jednoduché účetnictví a nikoho to nezajímá jen mě kamenují.

    Vložil Pavel, 19. Duben 2010 - 14:06

    Znám i takové.

    Za nevedení účetnictví hrozí SVJ sankce podle § 37/1/a ZoÚ.

    Teoreticky by se mohlo jednat i trestný čin podle § 254/1 zákona 40/2009 Sb. Sazba ve čtvrtém odstavci je 2–8 roků v teplákách. Někdy to motivuje, i když jsem žádný judikát zatím neviděl.:-))

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil Ano (bez ověření), 19. Duben 2010 - 17:51

    členové společenství tím, že si dovolili mít byt v osobním vlastnictví spáchali trestní čin. Do tepláků a do lochu s nimi. Když domy budou spravovat tak, jak je to běžné, brzy o ně přijdou.

    Vložil Anonymous, 19. Duben 2010 - 21:14

    „Do tepláků a do lochu s nimi.“

    Teď se fasují slušivé. A správě domu toto opatření velmi pomůže.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".