Rozpočítání nákladů - dům s několika vchody

Vložil salve, 8. Říjen 2018 - 16:02 ::

Jak se obecně řeší hrazení nákladů v několika vchodovém domě. Náš dům má 5 vchodů. Tři vchody mají stejnou plošnou výměru velikosti bytů. Jeden vchod má výměru výrazně nižší a jeden výrazně vyšší.

Příklad: Provede se stejná úprava – např. přidání světla do vchodů (s automatickým rozsvěcením), výměna žárovek za LED světla na chodbách aj. Hradí každý byt stejně, každý vchod stejně nebo je to podle velikosti bytu?

  • podle podílu na společných čás

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil ELMH (bez ověření), 9. Říjen 2018 - 5:21

Podle podílu.

Vložil salve, 9. Říjen 2018 - 13:50

Nemělo by se spíš zohlednit to, v jakém poměru budou věci využívány jednotlivými vlastníky bytů. V tomto případě to využívají všichni stejně – měli by platit všichni stejně. Jinak majitelé velkých bytů sponzorují vlastníky malých. Co se týká vchodů, mělo by se to mezi všechny rozdělit rovnoměrně. Obyvatelé jiných vchodů to nikdy nevyužijí – zpravidla nemají klíče.

Vložil taazatel (bez ověření), 9. Říjen 2018 - 14:13

V čem majitelé větších bytů sponzorují vlastníky menších bytů? Patří jim větší podíl na domě.

Vložil salve, 18. Říjen 2018 - 7:08

Co je majiteli většího bytu platný větší podíl např. na vodoměru, plynoměru, na osvětlení chodby? Od ostatních vchodů do domu nemá ani klíče, nemůže využít kočárkárnu v jiném vchodě apod.

Vložil Jarda_, 18. Říjen 2018 - 8:41

Vodomer ci jeho repase by se jednoznacne mel hradit na byt (neni tam zadny duvod hradit vymeny vodomeru podle podilu tedy z FO). Nehlede k tomu, ze takovy naklad lze snadno prenest na najemce bytu.

Osvetleni spolecnych prostor budto na byt (jednoduzsi) anebo podle osob (slozitejsi + dohady o poctu osob) anebo podle podilu, zde to je jiz na dohode.

Pokud jde o ruzne vchody, pak osvetleni vchodu povazuji za drobny vydaj. No muzete si udelat analyticke cleneni FO na vchody… v tom vchodu jsou mensi byty ale zase je jich vice. Je s tim vice prace ale zase spravedlivejsi. Pokud Vam to stoji za to.

Vložil VN (bez ověření), 9. Říjen 2018 - 14:07

jak to mají vlastníci dohodnuté a odsouhlasené. Nicméně ten nejspravedlivější systém placení nákladů neexistuje. Samozřejmě něco jiného je osvětlení chodby…kde je nejspravedlivější systém dle placení dle počtu osob/případně na každý byt stejně. Něco jiného jsou však opravy společných částí..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".