Rozpočítání nákladů - dům s několika vchody

Vložil salve, 8. Říjen 2018 - 16:02 ::

Jak se obecně řeší hrazení nákladů v několika vchodovém domě. Náš dům má 5 vchodů. Tři vchody mají stejnou plošnou výměru velikosti bytů. Jeden vchod má výměru výrazně nižší a jeden výrazně vyšší.

Příklad: Provede se stejná úprava – např. přidání světla do vchodů (s automatickým rozsvěcením), výměna žárovek za LED světla na chodbách aj. Hradí každý byt stejně, každý vchod stejně nebo je to podle velikosti bytu?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ELMH (bez ověření), 9. Říjen 2018 - 5:21

  Podle podílu.

  Vložil salve, 9. Říjen 2018 - 13:50

  Nemělo by se spíš zohlednit to, v jakém poměru budou věci využívány jednotlivými vlastníky bytů. V tomto případě to využívají všichni stejně – měli by platit všichni stejně. Jinak majitelé velkých bytů sponzorují vlastníky malých. Co se týká vchodů, mělo by se to mezi všechny rozdělit rovnoměrně. Obyvatelé jiných vchodů to nikdy nevyužijí – zpravidla nemají klíče.

  Vložil taazatel (bez ověření), 9. Říjen 2018 - 14:13

  V čem majitelé větších bytů sponzorují vlastníky menších bytů? Patří jim větší podíl na domě.

  Vložil salve, 18. Říjen 2018 - 7:08

  Co je majiteli většího bytu platný větší podíl např. na vodoměru, plynoměru, na osvětlení chodby? Od ostatních vchodů do domu nemá ani klíče, nemůže využít kočárkárnu v jiném vchodě apod.

  Vložil Jarda_, 18. Říjen 2018 - 8:41

  Vodomer ci jeho repase by se jednoznacne mel hradit na byt (neni tam zadny duvod hradit vymeny vodomeru podle podilu tedy z FO). Nehlede k tomu, ze takovy naklad lze snadno prenest na najemce bytu.

  Osvetleni spolecnych prostor budto na byt (jednoduzsi) anebo podle osob (slozitejsi + dohady o poctu osob) anebo podle podilu, zde to je jiz na dohode.

  Pokud jde o ruzne vchody, pak osvetleni vchodu povazuji za drobny vydaj. No muzete si udelat analyticke cleneni FO na vchody… v tom vchodu jsou mensi byty ale zase je jich vice. Je s tim vice prace ale zase spravedlivejsi. Pokud Vam to stoji za to.

  Vložil salve, 23. Říjen 2018 - 12:25

  V menším vchodu je stejný počet bytů. Na 44 bytů není 50000 Kč drobný výdaj. Ta analytika na vchody je dobrý nápad, jestli na to bude správce reflektovat.

  Vložil VN (bez ověření), 9. Říjen 2018 - 14:07

  jak to mají vlastníci dohodnuté a odsouhlasené. Nicméně ten nejspravedlivější systém placení nákladů neexistuje. Samozřejmě něco jiného je osvětlení chodby…kde je nejspravedlivější systém dle placení dle počtu osob/případně na každý byt stejně. Něco jiného jsou však opravy společných částí..

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".