Rozhodování mimo Shromáždění - jen stav "nouze" nebo praktický nástroj na ad hoc rozhodování?

Vložil Jurasu (bez ověření), 7. Květen 2016 - 7:42 ::

DObrý den. Zajímalo by mě, zda je institut hlasování per rollam (§1210–1214 OZ) možné použít pro rozhodování o ad hoc záležitosti, týkající se SVJ, kdykoliv v období mezi 2 řádnými shromážděními anebo je tento institut omezen jen na situaci, kdy se záležitost musí vždy projednat na Shromáždění (resp. musí se svolat shromáždění řádné), ale pokud toto není usnášeníschopné, pak teprve lze použít metodu per rollam?

Dikce paragrafu 1210 se zdá být poměrně jasnou,ale mě osobně přijde takovéto zůžení jako nepraktické.

Jinými slovy, je institut rozhodování per rollam postavený na roveň Shromáždění vždy a za každých okolností nebo jen jako „opravný“ prostředek pro situace, kdy řádné shromáždění nebylo usnášeníschopné?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil ivanq, 7. Květen 2016 - 13:56

    Připojuji se k názoru anon a P_V. Ustanovení § 1210 odst. 2 NOZ umožňuje rozhodnout mimo zasedání i v jiných případech, pokud si to tak odsouhlasíte ve svých stanovách.

    Vložil anon (bez ověření), 7. Květen 2016 - 8:44

    Dle § 1210 (2) OZ je to možné, pokud to tak určí stanovy.

    Já bych to ale nedoporučoval, protože hlasování per rollam se dá lehce zneužít (osobní zkušenost s předsedkyní, která vždy přinesla hlasovací listinu se slovy „podepiš, všichni s tím souhlasí“) a protože na jednáni shromáždení proběhne diskuse a každý tak může zvážit pro a proti.

    Vložil P_V (bez ověření), 7. Květen 2016 - 8:21

    Dejte si do stanov, že pomocí per rollam lze rozhodovat i jindy než jako náhrada shromáždění.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".