Rozdělení nákladů podle plochy

Vložil Anon (bez ověření), 5. Září 2018 - 9:54 ::

Náklady za služby je možné rozdělovat podle plochy, nebo podle počtu lidí. V případě kalkulace podle plochy by mne zajímalo:

 1. U bytů započítáváte i plochu sklepů?
 2. Pokud jsou garáže jako samostatné jednotky, počítáte i na tyto jednotky odpad?

Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Dudekk (bez ověření), 6. Září 2018 - 15:55

  Ze zkušeností doporučuji používat rozúčtování nákladů na služby podle spoluvlastnického podílu, který je jasně určen. Otázka č. 1 je tedy zbytečná.

  Ad otázka č. 2, vzhledem k tomu, že v garážích žádné osoby nebydlí, je také tato otázka zbytečná.

  Vložil Markéta Gr., 5. Září 2018 - 11:54

  Dobrý den, tato pravidla pro rozúčtování nákladů na služby jsou uvedena v prohlášení vlastníka a také ve stanovách – musí se shodovat, i když v některých SVJ tomu tak není. Nerozúčtovává se podle „plochy“ ale podle velikosti spoluvlastnického podílu (poměr je uveden u každého vlastníka v KN, nebo prohlášení vlastníka). Podle počtu osob se účtují služby u kterých není určeno jinak. Najdete také v zákoně, kterým se upravují některé otázky související s poskytováním plnění spojených s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty (č. 67/2013 Sb.) Odpad obce a města vybírají za osobu s trvalým bydlištěm, tedy opět se řídit pravidlem, podle kterého poskytovatel (město/obec) poplatek účtuje.

  Vložil Dudekk (bez ověření), 6. Září 2018 - 15:51

  Určitě jsou pravidla pro rozúčtování nákladů na služby uvedena v prohlášení vlastníka? A když nejsou, tak se musí shodovat s těmi, která jsou ve stanovách? Nemáte pravdu. Odkazujete na zákon o službách, ale zřejmě jste ho nečetla, nebo mu nerozumíte.

  Vložil JarekSVJ, 5. Září 2018 - 11:53

  Je celková plocha, započitatelná podlahová plocha … účtovat podle počtu lidí, nebo podle ksichtu… Anone( bez ověření) – co tak účtovat podle spoluvlastnického podílu ..... Já jenom tak aby řeč nestála.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".