Rozdělení byt . domu na na 2 bytovky

Vložil Anonymous, 15. Březen 2010 - 8:50 ::

Dobrý den, jsme bytovka se 7 byt. jednotkama, se dvěma vchody a dvěma popis. čísly. Přemýšlíme, že abychom nemuseli zakládat společenství byt. jednotek, rozdělíme naší bytovku na dva byt. domy. se 3 respekt.4 byt. jedntokama. Chtěl jsem se zeptat zda je to možný nebo bychom měli radší zůstat spolu a platit za založení notáře?

S pozdravem H.K.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil mh (bez ověření), 29. Březen 2010 - 13:39

  Dobrý den, v našem domě řešíme podobný problém (ikdyž motiv k rozdělení je jiný). Na stavebním úřadě si potřebné informace myslím vyžádat můžeme, na katastru mi však již žádnou konkrétní informaci podat schopní nebyly, proto bych se rád zeptal, kdo může o změnu zažádat? Původní vlastník (tj. bytové družstvo), které patrně původní LV na katastr vkládalo? Pokud by nám družstvo nevyšlo vstříct, máme při souhlasu většiny vlastníků jednotek možnost družstvo obejít, či ho k požadovanému úkonu nějak „donutit“? Předem děkuji za upřesnění. S pozdravem, mh

  Vložil lake, 29. Březen 2010 - 14:13

  Řeší se rozhodnutím vlastníka, tedy ve vašem případě spoluvlastníků domu. Domnívám se, že jde o zásadní zásah do samé podstaty vlastnictví a budete k tomu potřebovat souhlas všech.

  lake

  Vložil rexmond, 15. Březen 2010 - 19:58

  Dobry den,

  zkusil bych vznest dotaz na stavebni/katas­tralni urad. Myslim, ze vse se bude odvijet podle toho jak je dany dum kolaudovany, resp. jestli by to slo znenit.

  rexmond

  Vložil lake, 15. Březen 2010 - 22:53

  Podle Zákona o vlastnictví bytů rozhodnutím vlastníka za budovu lze považovat rovněž sekci se samostatným vchodem, pokud je samostatně označena číslem popisným a je tak stavebně technicky uspořádána, že může plnit samostatně základní funkci budovy.

  Pokud tedy máte společné topení, nebo společný rozvod vody a teplé vody, jediný odvod splaškové vody atd., bude potřebné na stavebním úřadě zjistit, jaké změny a úpravy je nutné provést k tomu, aby obě části byly považovány za samostatné budovy.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".