rozbor pro JarekSVJ

Vložil Rimoraj (bez ověření), 29. Červenec 2018 - 23:54 ::

pro JarekSVJ Děkuji za rozbor, má svoji hodnotu. Výtah mi patří smluvním podílem 1/20. Musím platit jeho zákonné položky, pojistku, revizní kontroly a pod., podle předpisu o výtazích, a z NICH vyplývající opravy. Písemné posudky mi říkají, že můj majetek je v pořádku, využívá ho ale někdo jiný, určitý vlastník, spotřebuje energii, součástky stroje, hydrauliku,ma­teriál. O četnosti jízd je záznam počítačem-čtečkou a tím i velikost jeho spoluúčasti, třeba v %, za což si alikvotní část zaplatí. Ale proč mám za provoz platit já, když nejezdím! K udržení kondice mi slouží schody, až vzniknou problémy zde, začnu i já výtah užívat a za tento provoz budu potom platit. Je to moje vlastní investice a kdy ji začnu využívat je věc moje a přírody, nebo Pána Boha, jak chcete. Vámi uvedená střecha není ekvivalentem, kontruji: mám-li auto, zaplatím zákonné pojištění, STK a jezdit může kdokoliv a za své. Znovu děkuji za rozbor, je věcný. A Portálu za prostor.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil AcTk (bez ověření), 30. Červenec 2018 - 10:48

  Jak funguje výpočet té spoluúčasti dle četnosti jízd? To se nějakým čipem přihlašujete při nástupu? Jak řešíte počet odjetých pater? Odhlašujete se při výstupu? Rozlišujete jízdu dolů a nahoru? Kdo platí jízdu bez osob při přivolání? A co když se sejdou dva lidé, bydlící v různých bytech a chtějí nedejbože jet do různých pater? A co hmotnost lidí, někdo je těžší, někdo je lehčí, opotřebení výtahu a spotřeba energie je jistě různá. Může mi prosím někdo vysvětlit jak to u nás v 12 patrovém domě s 80 byty a dvěma různě velkými výtahy spravedlivě rozpočítat?

  Vložil Vladimir B., 30. Červenec 2018 - 10:58

  Mohu Vám poslat návod stanovení zálohy na provoz výtahu, který se alespoň trochu přibližuje spravedlnosti; 100% spravedlnost nelze nenakládnou technikou zajistit. Zašlete Vaše mail spojení na ibm123@sez­nam.cz

  Vložil AcTk (bez ověření), 1. Srpen 2018 - 8:12

  Děkuji za nabídku. Ale raději bych ten problém diskutoval zde, na fóru. Mohl byste alespoň v kostce prezentovat svůj systém?

  Vložil Dvořák (bez ověření), 30. Červenec 2018 - 9:53

  To je princip společného majetku. I když na chodbách budete chodit potmě (trénujete orientační smysl nebo noční vidění), stejně se budete podílet na nákladech společného svícení. Snaha po absolutně spravedlivém vyúčtování nákladů vede k nesmyslům (za proces spravedlivého systému rozůčtování pak můžete zaplatit více, než za konkrétní službu). Proto se rozdělení nákladů přijímá hlasováním a pro někoho je více a pro jiného méně spravedlivé. Ale u jiné služby to může být přesně naopak.

  Vložil € (bez ověření), 30. Červenec 2018 - 2:09

  Na co se tážete, Rimoraj?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".