Rozbitý výtah

Vložil Holka (bez ověření), 6. Prosinec 2017 - 18:59 ::

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli lze najít nějaké řešení nebo jak se postavit k našemu problému. Máme byt v osobním vlastnictví, bydlíme v pátém patře. Poslední dva měsíce blbne výtah. Občas když si ho privolame, jede až nahoru do sedmého patra, kde zastaví, od té doby jde přivolat pouze z přízemí. Stává se to i když ve výtahu jedeme. Nezastaví v pátém patře, jede až nahoru a ani po otevření dveří, nelze sjet výtahem do jiného patra. Opět je nutné přivolat výtah z přízemí. Jde mi o to, že jsem v sedmém měsíci těhotenství a kočár bych chtěla mít doma, ale pokud opět nastane situace, kdy výtah nejede, jak ma a ja budu potřebovat jít s dítětem pryč, musím sebehnout do přízemí, privolat výtah a vyjet zpět nahoru. Tím pádem nechat dítě o samotě, což se mi teda vůbec nelíbí. Natož platit za něco, co věčně nefunguje. Řešila jsem to s domovníkem (ten bydlí v přízemí, takže mi přijde, že je mu to jedno) a ten mi odpověděl, že dokud výtah tak nějak funguje, řešit se to nebude. Když se ho zeptám, jak to mám pak teda dělat s kočárem, tak mi rekne, že dole mám kocarkarnu a že je to můj problém. Stěžují si i ostatní lidé ze vchodu. Každému řekne to samé. Výtah je starý. Jak toto řešit? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 7. Prosinec 2017 - 22:27

  Nevím, kde bydlíte, byt v osobním vlastnictví a domovník. No budiž. Vězte, že existuje norma, která říká, kdy se musí výtah servisovat, v jaké lhůtě, kdo za to odpovídá. Tak na co si stěžujete? Za výtah jistě platíte, tak žádejte po vlastníkovi domu, osobě odpovědné za stav domu aby byl opraven. Vyměňte domovníka. Podle OZ je prevence předcházení škodám, a do toho patří i nerespektování technických norem. Vždy při poruše mu to dejte písmně, žádejte bezpečný provoz. Můžete s tím jít až k soudu.
  Mimochoden, není v kabině upozornění, že se nejezdí s kočárkem? Že pokud zůstanete uvězněna ve výtahu, musíte být vyproštěna do 1 hodiny? Že musí být vyvěšeno, kdo výtah servisuje, kontakt?

  Vložil janica, 7. Prosinec 2017 - 0:27

  Pokud nejede výtah nebo jsou s ním problémy, jak to popisujete, tak domovník nebo kdo to má na starosti, by měl zavolat servis. Výtaháři se na výtah podívají, vždy se to dá opravit a zprovoznit. I kdyby byl starý, tak musí procházet revizemi a inspekčními zkouškami. Tam, kde bydlíte, v jaké správě je dům.

  Vložil Misme, 6. Prosinec 2017 - 19:54

  Váš příběh zní natolik děsivě, že jsem vyhledala na netu nějaké informace, momentálně nejzajímavější pro vás (a zejména pro vašeho „domovníka“) najdete na http://www.revizekontroly.cz/…ousky-vytahu; https://www.i-vytahy.cz/…ych-csn.html; https://www.triplexservis.cz/…-vytahu.html. Jen pro informaci – u nás je oprava zcela výjimečně vadně fungujícího výtahu otázkou minut, případně jednotek hodin od nahlášení.

  Vložil JaVa, 6. Prosinec 2017 - 19:08

  Váš dotaz, je velmi neurčitý.Neuvádíte totiž žádný údaj o tom,kdo je ve vašem domě odpovědný za správu domu a pozemku.Zkuste nejprve doplnit, zda je dům v podílovém spoluvlastnic­tví,jste členkou SVJ nebo ho stále ještě spravuje původní vlastník.Až tyto informace dodáte ,dočkáte se fundovaných odpovědí na Váš dotaz.

  JaVa

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".