revitalizace

Vložil Čipi (bez ověření), 30. Srpen 2018 - 15:01 ::

Dobrý den.Naše SVJ by ráda zateplila dům včetně balkónů.Já jediný jsem si zateplil balkón již před lety (se všemi povolenímy).Rád bych se zeptal jak postupovat. Zároveň v případě zateplení jak postupovat,protože balkon se zmenší a zápis na katastru nebude odpovídat Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 30. Srpen 2018 - 16:09

  Než přijde na realizaci, vybraná firma nechť posoudí, zda existující zateplení lze nějak využít, nebo se musí odebrat či upravit. Balkon resp. přesněji fasáda je spol. část domu, je docela zvláštní že jste zateplení prováděl individuálně; věřím, že tuto záležitost (a případné vyrovnání, pokud bylo dohodnuto) máte již vyřešené.

  Pokud jde o katastr, tak balkon není místností, nepočítá se tedy do podlahové plochy, a nemá vliv na spoluvl. podíl. V katastru se tedy nic nemění (po vašem zateplení jste snad něco do katastru zapisoval?)

  Vložil Ludmila, 30. Srpen 2018 - 16:42

  Jak víte Jane 77, že balkon mají jako společnou část domu? Vy jste viděl jejich „Prohlášení vlastníka“?

  Vložil Jan77 (bez ověření), 31. Srpen 2018 - 7:07

  Potenciálně dobrá poznámka – může tomu tak hypoteticky být, i když to je spíše výjimečně. Pak je ale otázkou – co to je fyzicky balkon? Nášlapná vrstva, zábradlí, nebo snad objem vzduchu v prostoru? Protože zateplují se betonové/cihelké stěny. Balkonová deska a boční stěny tak patří mezi nosné vodorovné a svislé konstrukce domu, a ty společnou částí domu jsou.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 30. Srpen 2018 - 18:15

  Jestli se balkon zmenší o plochu zateplení je srdečně jedno z hlediska záznamů na katastrofickém úřadu. Ověření použitelnosti pro funkci celku je také logické.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".