Renovace starých, nebo nová okna?

Vložil Biges, 1. Březen 2011 - 11:12 ::

Dobrý den,

rád bych zlepšil zvukově-izolační vlastnosti stávajících oken. Jde o dvouletkový dům z roku 1949, okna dvoukřídlá „špaletová“ a úprava by měla zabezpečit zejména menší rušení dopravou ze silnice.

Jednou variantou je tedy jejich renovace, výměna vnějšího skla za dvousklo (možná vnitřního za tlustší jednoduché sklo?) a všechny truhlářské práce kolem (izolace, nátěry…).

Alternativní variantou je pořízení nových dřevěných oken (euro), možná s různou tloušťkou skel, což, jak jsem četl, by mělo výrazně pomoci.

Poslední, nejméně pravděpodobnou, a zřejmě nejdražší, variantou jsou nová špaletová okna (kombinace 68+38 nebo jak to je).

Máte někdo s tímto přímo zkušenosti, ať již osobní či z doslechu? Zkoušel jsem hledat na webu a většinou to neposkytuje nějaký jednoznačný závěr, objektivní měření jsem nenašel vůbec (na anglických webech je to lepší, najdou se tam i tabulky s konkrétními údaji pro různá skla). I zde se, tuším, něco takového řešilo, ale spíše s ohledem na tepelně-izolační vlastnosti.

Případně se nezdráhejte doporučit firmy operující i v Praze.

Díky

PřílohaVelikost
DSCF0961.jpg156.38 KB
DSCF0960.jpg177.63 KB
DSCF0959.jpg314.65 KB

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Svoboda ec8af0 Josef (bez ověření), 27. Říjen 2019 - 5:35
  Vložil Petr.Praha.2012 (bez ověření), 3. Červen 2012 - 21:26

  Já Vám doporučuji úplně nová okna. S rekonstruovanými mám zkušenosti a musí se pořád opravovat. Nejlepší jsou nová okna a nejlépe plastová. Jednak jsou levná, ale hlavně bezúdržbová (více např. v mém článku http://www.prakticky-zivot.cz/…-novych-oken )

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".