rekonstrukce elektro stoupačky

Vložil majdalena (bez ověření), 14. Květen 2018 - 10:09 ::

Dobrý den, záměr provést rekonstrukci svislé elektro stoupačky jsme ohlásili a dohodli na shromáždění 11/2017.Přípravě jsem se věnovala několik měsíců. Máme projekt, vyjádření hasičů,zadali jsme 6ti firmám vypracování cenové nabídky/CN/.Firmy byly na průzkumu v domě. Tento týden máme shromáždění , kde jsme CN chtěli prezentovat a vybrat dodavatele. Z důvodu vytíženosti firem máme pouze dvě nabídky (tj.málo). Výbor se rozhodl na shromáždění podat informace a pokračovat dále v zadání CN dalším firmám. Nic neuspěchat. Vím, že každá elektro firma nemá zkušenosti s rekonstrukcí stoupaček +výměna Rz +vodorovné rozvody elektro k bytům,příze­mí+7.NP,28 by­tů.

Máte někdo, prosím doporučení na firmu ? Můžete nám doporučit další postup?

Předem děkuji, přeji pěkný den.

 • to dělají učni

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil R. (bez ověření), 14. Květen 2018 - 12:14

Můžete prosím tady uvést, co bylo podkladem k rozhodnutí provést rekonstrukci svislé elektrostoupačky – ta proběhne v celém domě?Jaký je cenový předpoklad prováděné akce?Naše SVJ je přibližně stejně veliké (počet podlaží, počet bytů, stáří našeho domu 40 let).Děkuji.

Vložil majdalena (bez ověření), 14. Květen 2018 - 16:26

Dobrý podvečer, 1.podklady pro funkčnost a bezpečnost el. vedení

 • vedení máme z AL vodičů, staré ČSN
 • dům kolaudace 1272
 • byty 2+1,3+1 a 4+1 mají plyn.sporák a plyn.průtokový ohřívač na TUV
 • vlastníci se mění a provádí rekonstrukci bytu, změna energie na el.sporák a el.bojler, klimatizace,vyšší vybavenost bytů.
 • vyvložkování spal.cesty máme Al na připojení nové kondenzační karmy je potřeba nové vyvložkování dle nových ČSN
 • atd

2. nechala jsem udělat projekt, požární zprávu a vypracovat cenové nabídky/CN/

 • CN cca 780 – 810 tisíc Kč, renomované firmy

3. rozsah prací.

 • výměna HDV od RIS a ž k rozvaděčům v jednotlivých patrech. přízemí, 1.-7.NP
 • výměna Rz
 • výměna vodorovné vedení k bytům kabel CYKY 5Cx6 mm2
 • odinstalování stávající stoupačky, likvidace
 • revize, přihlášky PRE

stavební úpravy kolem nových RZ atd 4. já preferuji i výměnu slaboproudu= domovní telefony, O2 a trubkování pro datový kabely /internet …/ dalších 250 tisíc. Určitě nenajdu sesouhlasení na shromáždění,i když nás to čeká a nemine, našetřeno máme.

Ráda bych ještě oslovila další firmy.

Přeji hezký zbytek dne. Majda.

Vložil abx (bez ověření), 14. Květen 2018 - 19:46

Kolik tam máte stoupaček? Kolik máte bytů?

Vložil majdalena (bez ověření), 15. Květen 2018 - 9:07

Dobrý den,

stoupačku máme pouze jednu ,společnou pro vedení silno+slabo. V domě je celkem 28 bytů. Pěkný den, Majda

Vložil abx (bez ověření), 15. Květen 2018 - 10:00

No tak jedna stoupačka, 28 bytů a 800 tisíc. To si z vás někdo dělá srandu. Stejně tak s těmi telefony.

Vložil asi tak (bez ověření), 14. Květen 2018 - 10:37

Rekonstrukce elektrostoupačky, stejně jako všechno ostatní v domě, musí dělat spolehlivá firma, která odvádí kvalitní práci a na kterou se lze spolehnout. Tak to prostě je, pokud práce, které v domě děláte mají mít smlysl, hlavu a patu. Výběr podle nejnižší cenové nabídky je cesta do pekel, za takovu práci platíte dvakrát. Takže Majdaleno, zaúkolujte členy svj ať se taky podílejí a seženou další nabídky. Vsadím se, že nedostanete nic, protože jsou neznalí věci a akorát plkají. Pak máte úkol splněný. Spolehlivou firmu znám, ale není laciná. Je potřeba hledat firmy spolehlivé a pak s nimi spolupracovat, ne šmudly, co nabídnou nejlacinější nabídku. Ono je totiž složitější spolehlivou firmu si udržet, aby pro svj měla zájem dělat, protože spolehlivá firma má zakázek dostatek a svj ji nezajímá. Práce v svj jsou pro ní prkotiny v podstatě finančně nezajímavé.

Vložil majdalena (bez ověření), 4. Září 2018 - 10:34

Dobrý den Asi Tak,

můžete mi poslat kontakt na elektroinstalační firmu, rekonstrukce HDV, spolehlivou. /mven@seznam.cz/ zatím jsem nenašla spolehlivou firmu a tudíž nepodepsala SoD. výhody pouze pro Zhotovitele, moc jednostranné SoD. Předem děkuji Majda

Vložil JarekSVJ, 14. Květen 2018 - 13:48

asi tak ..... máš pravdu, rekonstrukce společných el. rozvodů – nejspíše výměna hliníku za měď, od vstupu do domu po vstup do bytu, výměny jističů, světel ve společných prostorech atd. jde o to co si vlastníci vymyslí, co si přejí a na co mají prachy… takovou věc by měla dělat renomovaná firma co je na „trhu“ více let a co má zkušenosti atd. Dnes kdo má u prde.e díru nabídne cokoliv a mag.ři v svj jim na to skočí…

Vložil AsiTak, 14. Květen 2018 - 18:36

Nejlepší je spolupracující firma s distributorem elektřiny. V Praze PRE https://www.predistribuce.cz/…lacni-firmy/

Vložil Majdalena (bez ověření), 15. Květen 2018 - 9:15

Dobrý den,

perfektní, děkuji za seznam firem, použiji. Dvě cenové nabídky na rekonstrukci HDV, které máme,jsem se všimla, že firmy jsou uvedené v tomto seznamu.

Přeji pěkný den, Majda

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".