Rekonstrukce domu

Vložil Jitka Vavříková, 18. Září 2017 - 16:56 ::

Dobrý den, rozhodli jsme se pro rekonstrukci domu, střechy, výtahů, zateplení. Jenže jsme podali žádost o stavební povolení dříve, než nám shromáždění tuto žádost schválilo. Stavební povolení jsme získali, ale tři občané z našeho domu, to napadlo s tím, že ho musíme vrátit. Zároveň se netají tím, že chtějí potopit výbor, o nějaké právo ani nejde. Co s tím můžeme dělat? Jak se můžeme bránit, a hlavně, lidé jsou natěšení na „nový dům“ a teď máme všechno zrušit? Máme zařízený úvěr a Dotaci zelená úsporám. A to teď vlastně všechno se snaží zrušit. Pomozte. Děkuji J. Vavříková

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Karla Stejskalová (bez ověření), 22. Květen 2019 - 12:09

  Dobrý den, bohužel Vám moc neporadím s tím jak je to v zákoně ustanoveno. Jen se zeptám, jak jste dopadli? Čeká nás právě rekonstrukce bytu v historické části (něco jako tento dům) https://ma-construction.cz/…icke-budovy/ a jsem opravdu zvědavá, co nás všechno čeká. Budeme se ale snažit co nejvíce zachovat původní nádech bytu.

  Vložil anon.. (bez ověření), 20. Září 2017 - 10:53

  Výbor nelze potopit. Výbor buď jedná v souladu se zákonem nebo ne. O žádném potápění nemůže být ani řeč.

  Vložil tep (bez ověření), 20. Září 2017 - 5:54

  Zateplení pláště domu a střechy patří do modernizace domu, na tu je třeba získat souhlas 75% vlastníků, pokud nemáte ve stanovách pro modernizaci vyšší kvórum. Jinak byste museli změnit i stanovy. Každopádně rychle svolejte shromáždění vlastníků a nechte si vše dodatečně schválit. Při svolání poskytněte všem k nahlédnutí podklady, co a kolik to bude stát, ale získejte i informace, zda někdo nechce si brát úvěr a dejte mu možnost uhradit svůj podíl na akci buď plně, či částečně. Hlavně před shromážděním získávejte lidi přesvědčováním, tozéž dělají odpůrci revitalizace.

  Vložil Rudy (bez ověření), 20. Září 2017 - 9:43

  Jak jste přišel na 75%? Na modernizaci stačí nadpoloviční většina tj. více než 50% z přítomných na shromáždění, pokud stanovy neurčují kvórum vyšší.

  Vložil JarekSVJ, 18. Září 2017 - 19:35

  Jitko ono nejlepší je vždy postupovat dle stanov, jenom vaše stanovy odpoví na tvůj dotaz… už zbrklost rozhodnutí vašeho výboru hovoří za vše… nerad někomu radím ale pokud jenom lehce můžu tak razím zásadu : hlas vlastníka = hlas boží… co rozhodne shromáždění je boží hlas a pokud bych s tím jako předseda nesouhlasil tak ať si zvolí nového předsedu… hi hi a ta banda debilů vždy rozhodne jak chci já samozřejmě vždy dle stanov ,,,, hi hi…

  Vložil MartinII, 19. Září 2017 - 10:31

  Zkuste to projednat znovu, třeba per rollam. Chcete pomoci, a nejste schopna sepsat dotaz tak, aby bylo jasné hlasování. Nedivím se, že jste tak nešikovně zařídili stavební povolení a úvěr. Dost se divím, že se stavební odbor a banka o zápis ze shromáždění nezajímaly. Je to opravdu možné ? Jaké máte kvórum ve stanovách ? Ti tři je kolik % hlasů ? Pokud jste neměli účast 100 %, tak ještě sežeňte souhlas od těch, co se schůze nezúčastnili.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 19. Září 2017 - 15:39

  Osobní jednání se všemi a zejména s těmi co nesouhlasí. Předložit rozpočet, projekt, energetický výpočet, mít argumenty proč utratit částku xy a každou připomínku vyřešit a ne přehlasovat. Stavební povolení je sice platné, ale každá žaloba jej hravě zlikviduje. SÚ měl vyžadovat písemný souhlas všech vlastníků. A ten bude chtít i SFŽP k akci Zelená úsporám. M.j. na opravu domu není třeba stavební povolení a SFŽP se pak spokojí s předávacím protokolem zhotovitele (v mém konkrétním případě jsem měl pro jistotu k dispozici dopis SÚ, kde potvrzovali, že na naši opravu není třeba povolení ani ohlášení stavby, což vydali když jsme jim doložil souhlasy vlastníků dočasně dotčených pozemků a sousedního domu). Na samém začátku jednání bych se těm nespokojeným omluvil za chybný postup a požádal je o vstřícnost a řešení meritu věci. Pro úplnost uvádím, že banku nějaké souhlasy vlastníků nezajímají. Dlužníkem je SVJ a páky jak se dostat ke svému mají v NOZ dostatečné.

  Vložil Antispam (bez ověření), 19. Září 2017 - 15:51

  Spamer Pavel II opět nepíše pravdu. SFŽP nevyžaduje písemný souhlas všech vlastníků. A SÚ také ne. Ten to pověsí na úřední desku a kdo úřední desku nečte má smůlu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".