Rekonstrukce bytu a § 1182 Upravuje-li vlastník jednotky stavebně svůj byt, umožní do bytu přístup pro ověření, zda stavební úpr

Vložil Jarda_, 12. Únor 2019 - 22:14 ::

§ 1182 Upravuje-li vlastník jednotky stavebně svůj byt, umožní do bytu přístup pro ověření, zda stavební úpravy neohrožují, nepoškozují nebo nemění společné části, pokud byl k tomu předem vyzván osobou odpovědnou za správu domu

——

Nedávno tu proběhla vášnivá diskuse o tom, že vlastnice přece nebude při rekonstrukci pouštět výbor do bytu

Zde je popsáno, jak se i při manipulaci s pouhými příčkami mohou pohnout stropy …

https://www.idnes.cz/…nstrukce_web

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Černý e2636e Pavel (bez ověření), 28. Říjen 2019 - 23:41
  Vložil § (bez ověření), 13. Únor 2019 - 9:21

  Vševěde, máte tam jasně napsané, že to může posoudit pouze statik. Výbor to nemůže posoudit, není k tomu kompetentní. Předseda taky ne.

  Vložil ik (bez ověření), 14. Únor 2019 - 0:03

  Tak trochu případ ze života – u nás vlastník (přízemí) na základě staveb.povolení prováděl rekonstrukci. Měl projekt, stav.úřad požadoval souhlas SVJ, to si zajistilo původní projekt (r. 1963 kdy se dům stavěl) a nechalo si posoudit, zda vybourané stěny nejsou nosné, zda nemůže nastat problém. Vyjádření staveb.technika bylo, že ne, to říkal i nový projekt. A tak se začalo s rekonstrukcí. A bytu nad se propadla vana v koupelně o několik cm. Jeden z vlastníků, který dělal ve stavebnictví říkal, že zřejmě při stavbě domu se někde něco ošulilo oproti projektu. Takže nikdo, ani statik nemůže dopředu vědět, zda se něco nemůže stát když někdo začne měnit prostorové parametry původního.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 14. Únor 2019 - 10:34

  než laik. Zná např. způsob provádění starších stropních konstrukcí a jejich problémy. Tyto znalosti nemusí mít nutně stavební technik. Zajišťoval jsem statický posudek a byl jsem překvapen rozsáhlými znalostmi konkrétního statika, staršího pána.

  Vložil Jarda_, 14. Únor 2019 - 2:13

  Právě proto jsem dával link na článek, který by si měl každý vlastník před změnou dispozic pročíst… ty rizika tu jsou.

  Cituji: Zejména u starší zástavby může dojít k situaci, že je do příčky vneseno zatížení stropů sednutím a při jejich zbourání dojde k průhybům. Často se rovněž staví nenosné příčky přímo nad sebou a tak, když se jedna v nižším podlaží neuváženě odstraní, přes trámové stropy na její místo „najedou“ ty, které stály o podlaží výše.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".