Reklamace vyúčtování TUV

Vložil Lucie Spirová (bez ověření), 17. Květen 2012 - 11:52 ::

Dobrý den,reklamuji vyúčtování z důvodu chybného odečtu pověřené osoby, která ovšem tvrdí, že se už nedá mimořádný odečet a následné nové vyúčtování provézt, i když uznal chybu a podal mi písemné svědectví o správném stavu TUV. Jak mám postupovat a existuje nějaký zákon k nařízení mimořádného odečtu a do jaké zákonné lhůty by měl být proveden mimořádný odečet a oprava vyúčtování na základě písemného svědectví ? Předem moc děkuji Lucie Spirová

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Lucie Spirová (bez ověření), 20. Květen 2012 - 11:30

  Děkuji za odpovědi, ale když uznám že mimoř.odečet je pro mě nevhodný, z hlediska financí. Tak přeci musí existovat způsob, jak se domoci uznání písemného svědectví, že vodoměr byl tolik a né kolik bylo zapsáno? Pak to tedy vypadá, že vlastně reklamace TUV není možná, což je blbost.

  Vložil Cyril (bez ověření), 21. Květen 2012 - 13:53

  Když je to blbost jak říkáte,tak asi je.To je Váš názor.Když se zamyslíte,mícháte tu v podstatě 3 věci dohromady které spolu souvisí jen zdánlivě.Zmiňujete zde,že nelze reklamovat TUV.A co vlastně chcete reklamovat?Ro­zučtování TUV podle toho co píšete bylo provedeno podle určitého odečtu.Jak jsem zmínil,pokud jste tento odečet podepsala není o čem diskutovat,vy­učtování je správné a chyba je na Vaší straně.Pak jediný zprávný postup je ,že za svou chybu bohužel zaplatíte,nebo ponesete náklady pojené s následným možným přeučtováním jak jsem psal minule.Přeučtování v podstatě ani nemusí být už technicky možné.Proto,kdyby jste reklamovala ŠPATNĚ VYPOČÍTANÉ ROZUČTOVÁNÍ vše by bylo v pořádku a chybu by platila firma co rozučtování dělá.Pokud jste odečet nepodepsala a chybu udělal ten kdo dělal odečet je chyba na jeho straně a náklady zaplatí on.V podstatě jsou tedy tři varianty.Nevím jak to jednodušeji napsat.1) reklamujete špatný výpočet rozučtování-v tu chvíli pokud je uznána vina jde za rozučtovatelem. 2)reklamujete odečet – v tu chvili jste buď chybu udělala vy : (odečet je Vámi podepsán) v tu chvíli by jste náklady na nové rozučtování platila vy.Případně by se postupovalo jako při manipulaci s vodoměrem a platila by jste sumu podle vzorce v zákoně.Pochop­te,následný odečet nic neřeší.Nechci Vás napadat,ale co když jste manipulovala s vodoměrem?Kdo to rozhodne?To že teď máte na vodoměru jiné číslo než v době odečtu(který jste třeba potvrdila podpisem) přece neznamená,že je správné. No a 3) reklamujete odečet,ale sama jste ho nedělala,případně nepodepsala-v tu chvíli je možné napadnout samotný odečet.Ale tato varianta mi připadá jako nejméně pravděpodoná.To si asi nikdo nedovolí vycucat si číslo z prstu.To když by jste nebyla doma Vám spíš správce napálí opět zde již zmiňovaný výpočet.

  Chtěl bych zde předeslat,že zde radíme zdarma a ve volném čase,takže pokud se Vám odpovědi nezamlouvají neznamená to hned,že Vám chce někdo ublížit.Pokud má někdo jinou zkušenost,ať zde prosím odpoví.Ale zákon jak je mi známo blíže způsob odečítání neupravuje,takže jiná cesta asi nebude.

  Vložil cyril (bez ověření), 18. Květen 2012 - 12:26

  Jak se zde píše, pokud jste původní(chybný) odečet podepsala,byl podkladem pro vytvoření vyučtování.Nový odečet je sice možné udělat a předělat vyučtování celé zůčtovací jednotky-domu,sídliště,měs­ta(podle velikosti výměníku),ale náklady budou dosti vysoké.Tyto náklady za nové vyučtování by jste musela zaplatit vy jako člověk který podepsal pvodní odečet.Chyba byla na Vaší straně ať odečet provedl kdokoliv.Vy jste povina odečet překontrolovat­.A tím ,že ho podepíšete s ním souhlasíte.Myslím tedy,že přeúčtování je možné,ale pouze za předpokladu že se Vám vyplatí zaplatit ho.Kolega zde má myslím pravdu.

  Vložil lake, 17. Květen 2012 - 12:26

  Píšete, že odečítající osoba písemně potvrdila skutečný stav vodoměru. Pak je naprosto nesmyslný Váš požadavek, aby se provedl nějaký další odečet. Co si od toho vlastně slibujete? K čemu by měl sloužit odečet, uskutečněný jindy než odečet fakturačního vodoměru?

  Vyčkejte na vyřízení Vaší reklamace. Pokud jste ale nesprávný odečet potvrdila svým podpisem na odečítacím protokolu, pak tento stav byl oprávněně východiskem pro rozúčtování. Může Vám reklamace být uznána s tou podmínkou, že uhradíte veškeré náklady s tím spojené – zaplatíte celé nové vyúčtování. Může po Vás být požadováno, abyste k tomuto účelu složila zálohu předem.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".