Rejstříkové řízení - je možná žádost dle zákona 106/1999 Sb. nebo dle právního zájmu?

Vložil asd1 (bez ověření), 19. Listopad 2015 - 10:25 ::

SVJ, kde jsem člen, poslalo na rejstříkový soud návrh na změnu údajů, znám jednací číslo. Soud vydal usnesení, že je třeba návrh opravit a doplnit (obsahoval vady) a stanovil hůtu 30 dní, toto usnesení mi dal výbor k dispozici.

Protože uběhlo 3 měsíce, domnívám se, že soud návrh odmítl (což je možné, v rejstříku změny dosud nejsou).

Potřeboval bych se dostat k usnesení soudu o odmítnutí, výbor tvrdí, že nic nemá a přijde mi nejjednodušší se prostě soudu zeptat a vyžádat si kopii toho usnesení, protože mě buď výbor oblbuje nebo nevím.

Zajímalo by mě, když pošlu na soud žádost dle zákona 106/1999 Sb., nebo když doložím právní zájem (přiložím např. výpis z katastru, že jsem vlastník a člen daného SVJ), tak jestli mi soud kopii rozhodnutí zašle? Případně je jiná možnost, jak se dostat ke spisu, když nejsem účastník rejstříkového řízení?

Děkuji.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.