REÁLNÉ VYÚČTOVÁNÍ, PLATBA DO FO

Vložil Jiřina Bohdalová, 18. Srpen 2017 - 18:08 ::

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, co mohu dělat v případě, když mám byt v SV a nebydlím v něm, přesto však platím zálohy 80 000,– vč. penále,
je to zákonné? Jelikož přeplatím o více jak 70% reálnou spotřebu. S předsedou SVJ se nedá jednat, zálohy snížit nechce. Paní na bytesu
mi sdělila, že to mám řešit s panem předsedou… Jaký je na to popřípadě porušení zákona paragraf?

Může si pan předseda rozúčtovat platbu do fondu oprav do celého vyúčtování, i přesto, že jsem výslovně uvedla, že má být platba do FO?

Děkuji. S.T.

  • blábol
  • zmatený dotaz

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Čmuchal (bez ověření), 20. Srpen 2017 - 2:22

Myslím že žvaníte. O jakém penále to melete? Platíte snad v rozporu s předpisem pozdě? jaké máte písemné podklady k Vaší situaci? Máte řádně předepsány zálohy? V souladu s ujednáním nebo s rozhodnutím? Nic o tom nepíšete. Jak jste dala SVJ na vědomí, jak má platbu použít: per-huba sama, per-huba před svědky nebo písemně?

A dále jste „Jiřina Bohdalová“ nebo „S.T.“? Nepište sem laskavě „pod vlivem“.

Prostě doplňte všechny podklady nebo rozumný a úplný popis situace, nepsaný „pod vlivem“ a možná zde radu dostanete. Když ne, nic nečekejte – jen grafomanský orgie.

Vložil S.T. (bez ověření), 29. Srpen 2017 - 11:05

Co Vám je do toho, jak se podepisuji? Máte s tím snad problém? Podle odst. 2 čl. 4 Ústavy České republiky co není zakázáno je dovoleno, se můžu v podepisovat jak budu chtít.Vaše jméno taky není nijak líbezné a libozvučné. Píši pod vlivem svého mozku. Myslím, že na to, že je mi 15 let, mám starostí až až a jestli se podepisuji tak či onak vám může být klidně šumák. Mějte se pěkně.

Vložil Ráchel (bez ověření), 18. Srpen 2017 - 18:52

O jakých zálohách píšete? Podle § 1180, nebo § 1181?

Vložil Misme, 18. Srpen 2017 - 18:45

Při stanovení výše záloh na služby (píšete o spotřebě) je zapotřebí řídit se ustanovením § 4 zákona č. 67/2013 Sb.

Dotaz v poslední větě nechávám bez odpovědi.

Vložil AsiTak, 19. Srpen 2017 - 8:22

Pokud finanční situace vašeho bytu je taková jak píšete (zálohy cca 80 tis. přeplatek 70% tj. 56 tis. a spotřebované náklady 24 tis.) pak vaše vyúčtování ukončeného zúčtovacího období vyhotovené „bytesem“ (v dubnu násl. roku) musí vykázat přeplatek přes 50 tis. Máte-li v roce takový doklad pak na základě toho můžete požádat předsedu o snížení předpisu plateb (co platíte měsíčně) neboť jste povinna hradit zálohy ve výši očekávaných skutečných nákladů následujícího roku. Co se týče „použití“ přeplatku FO ve vyúčtování na úhradu nedoplatku jiné položky předpisu je přípustná operace. Vyúčtování je celková bilance a určení účelu plateb plátcem nebo předpisem nemá význam.

Vložil Kozoroh (bez ověření), 19. Srpen 2017 - 10:10

„určení účelu plateb plátcem nebo předpisem nemá význam.“

Jak jste na tohle přišla? Jak jinak chcete vyřešit vadný předpis, než určením účelu plateb plátcem? Příklad předpisu:

Záloha na donášku pizzy pro přecedu 1200 Kč/měsíc,
záloha na vodu 600 Kč/měsíc.

Pokud plátce účel neuvede a bude hradit 600 Kč/měsíc, není zřejmé, kterou položku hradí. Je rozdíl, zda plátce hradí zálohy na „pizzu a vodu“, jak bylo předepsáno, ale ve snížené částce, a nebo hradí vodu v plné výši (a pizzu nehradí).

Místo pizzy si myslete jakoukoli položku nesprávně uvedenou a nebo uvedenou v nesprávné výši.

Tolik k neuvedení účelu platby plátcem.

K neuvedení účelu platby předpisem: Takovýto předpis není splatný. Vy byste snad platila předpis v následující podobě:

1200 Kč/měsíc,
600 Kč/měsíc.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".