Pudorys bytu

Vložil Sklenářová Theodora (bez ověření), 22. Duben 2021 - 7:19 ::

Dobrý den kupuji novy byt od developera puvodni pudorys bytu byl 70.5 m čtv. Tento tyden mi zaslal developer nove přemĕření bytu 74 m čtverečním. Pudorys mi poslal celkove za byt Chtĕla jsem pudorys jednotlivych místnosti odmita mi jej poslat Mám nárok na pudorys jednotlivých místností Dĕkuji Sklenářová

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous_El (bez ověření), 25. Duben 2021 - 13:10

  Ve smlouvě o převodu bytové jednotky, většinou v části Předmět převodu, musí byt vyjmenovány jednotlivé místnosti a uvedena podlahová plocha v m2. Půdorys, tedy výkres bývá buď ve zjednodušené formě jako příloha takové smlouvy nebo jako samostatná technická dokumentace pro zařizování bytu. Čili musí, jste v pozici nabyvatele a smlouvu budete stejně podepisovat nebo jste již podepsala.

  Vložil Friedrich (bez ověření), 25. Duben 2021 - 13:17

  „Ve smlouvě o převodu bytové jednotky … musí byt vyjmenovány jednotlivé místnosti“ (Vložil Anonymous_El (bez ověření), 25. Duben 2021 – 13:10)

  To odnikud neplyne.

  Vložil Anonymous_El (bez ověření), 25. Duben 2021 - 15:45

  Vymezení pojmu byt je uvažováno i například ve vyhlášce č. 268/2009 Sb., o technických požadavcích na stavbu.

  Vložil Justitianus, 26. Duben 2021 - 5:29

  Anonymous_El, píšete nesmysly o obsahu kupní smlouvy, které navíc nemají žádnou souvislost s úvodním dotazem.

  Byl jste pak tázán na právní předpis, podle kterého by platilo, že ve smlouvě o převodu bytové jednotky musí byt vyjmenovány jednotlivé místnosti a uvedena podlahová plocha. Na to jste neodpověděl. Asi takový předpis neznáte.

  Mimochodem: když jsem před rokem převáděl jednotku, nebylo ve smlouvě ani slovo o místnostech, ani o podlahových plochách, ani nebyl součástí smlouvy žádný půdorys či výkres. Nikomu nepomůžete, když si zde vymýšlíte.

  Tazatelka už správnou informaci dostala, a to hned v první odpovědi této diskuse (Vložil Justitianus, 22. Duben 2021 – 8:02). Také pan Krupp tazatelce už odpověděl ve dvou příspěvcích. Všechny ostatní texty v této diskusi (je jich do tohoto okamžiku 11) jsou ZBYTEČNÉ a mají pro tazatelku nulový informační obsah.

  Ten váš je navíc hrubě nepravdivý …

  Justitianus

  Vložil Anonymous_El (bez ověření), 26. Duben 2021 - 8:09

  Nezlobte se, ale dál již nebudu přispívat.

  https://pravniradce.ihned.cz/…zmenami-bytu

  Vložil Ladd (bez ověření), 24. Duben 2021 - 10:44

  Vložte sem, co vám poslal za “celkový půdorys”, tam nejsou kóty?

  Proč chcete půdorysy místností, copak nejsou v celkovém výkresu?

  Vložil Ing. (bez ověření), 22. Duben 2021 - 16:42

  Co je předmětem dotazu? Půdorys, nebo podlahová plocha?

  Vložil Tomol (bez ověření), 22. Duben 2021 - 13:59

  jestli není pravým důvodem účtovaná cena tj cena za m2 a nyní chce developer víc (otázka je jak máte postavenu smlouvu), tak se mohlo stát cokoli. Stavba se nedělá na milimetry, ale spíše na centimetry, pokud na stěně dlouhé 10m přidáte centimetr, hned máte 1m2. Určitě máte právo opět dle smlouvy dílo ve smluvené době zkontrolovat, zejména před dokončením – třeba potřebujete zaměřit kuchyň atd.

  Vložil Ladd (bez ověření), 24. Duben 2021 - 9:57

  “ pokud na stěně dlouhé 10m přidáte centimetr, hned máte 1m2”

  Ne, to byste musel přidat 10 centimetrů :-)

  Vložil radka2222 (bez ověření), 22. Duben 2021 - 14:16

  už pár desítek let jsem neviděla kupní smlouvu na byt, kde by byla stanovená cena za metr :-)

  Vložil Krupp, 22. Duben 2021 - 9:38

  Nutí vás někdo do koupě bytu? Jestli půdorys jednotlivých místností bytu považujete za nezbytnou podmínku koupě, tak to řekněte a pokud jej nedostanete, tak byt prostě nekupujte. Nikde není řečeno, na co máte nebo nemáte nárok. Co si domluvíte, to budete mít. Jirka

  Vložil Upřesnil (bez ověření), 22. Duben 2021 - 8:12

  Pro koupi bytu nepotřebujete znát ani plochu místností, ani plochu bytu.

  Potřebujete znát velikost podílu na společných částech domu a jednoznačné vymezení bytu v domě.

  Vložil Justitianus, 22. Duben 2021 - 8:02

  Číst kupní smlouvu!

  Justitianus

  Vložil Petr, 22. Duben 2021 - 10:39

  „… novy byt od developera puvodni pudorys bytu 70.5 m2. … nove přemĕření bytu 74 m2. Pudorys celkove za byt … pudorys jednotlivych místnosti odmita poslat Mám nárok na pudorys jednotlivých místností“

  „Vložil Krupp, 22. Duben 2021 – 9:38 Nutí vás někdo do koupě bytu? …pokud (půdorys místností) nedostanete, tak byt prostě nekupujte. Nikde není řečeno, na co máte nebo nemáte nárok. Co si domluvíte, to budete mít“

  • – – – – – – – – – – – – –
  • žasnu nad móresy developerů. Předpokládám ale, že jste měla možnost si byt prohlédnout a případně si místnosti přeměřit. Pokud ani to ne, tak byste se zde možná dozvěděla „nutí vás někdo do koupě“ ?
  • opravdu není nikde stanoveno, že kupující bytu má právo znát rozměry jednotlivých místností ?
  • pana Kruppovi by možná nevadilo, kdyby před koupí auta za 1 mil Kč neznal jeho parametry. Možná to v zákoně také není povinné. U bytu jde o ještě vyšší částku.
  • Justitianus správně předpokládá, že podstatné informace jsou v kupní smlouvě
  • předpokládám (snad oprávněně), že je již na katastru Prohlášení vlastníka. Tam by dispozice bytů měly být viz Prohlášení § 1166.

  Obstarejte si Prohlášení na katastru (kopii stránek které vás zajímají).

  Vložil Krupp, 22. Duben 2021 - 11:16

  Pane Petře, vy jste to nepochopil. Předpokládám, že developer byt prodat chce, stejně jako prodejce chce prodat auto. Pokud mi nedá mnou požadované podklady, tak byt, stejně jako auto prostě n e k o u p í m. Je mi jedno, jestli to je, nebo není povinné. Prostě ty podklady chci. Jirka

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".