Půda

Vložil Jirka (bez ověření), 17. Červen 2022 - 7:36 ::

Dobrý den,po prohlášení vlastníka a vypořádání spoluvlastnictví sem získal do vlastnictví jednotku (nebytový prostor),která dříve byla vedena jako půda.Jeden člen svj mi teď tvrdí,že si může v tomto prostoru natáhnout kabely a na krov si umístit krabičku na internet.Jeho argumentem je,že střecha je společná…Může mi někdo poradit z právního hlediska,jak moc mi někdo může zasahovat do jednotky vzhledem k tomu,že střecha je společná část?Mockrát děkuji

  • prohlášení vlastníka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 17. Červen 2022 - 11:22

Přečtěte si prohlášení.

Přečtěte si prohlášení.

Přečtěte si prohlášení.


Justitianus

Vložil Změnil (bez ověření), 17. Červen 2022 - 8:22

Změna půdy na nebytový prostor proběhla legálně, tj. se všemi souhlasy jak vlastníků, tak příslušných státních orgánů?

Vložil Jirka123 (bez ověření), 17. Červen 2022 - 10:06

Původně se jednalo o ideální polovinu.Následně se udělala pasportizace domu a přes notářku vypořádáni spoluvlastnictví a přohlášení vlastníka které dala na katastr nemovitostí.Roz­dělění jednotlivých jednotek proběhlo samozřejmě se souhlasem všech.

Vložil Změnil (bez ověření), 17. Červen 2022 - 16:26

„přes notářku vypořádáni spoluvlastnictví a přohlášení vlastníka které dala na katastr nemovitostí“ (Vložil Jirka123 (bez ověření), 17. Červen 2022 – 10:06)

Je rozšířený mýtus, že notář ručí za právní správnost listiny (v daném případě vypořádání spoluvlastnictví a prohlášení vlastníka), kterou sepisuje. Ve skutečnosti notář pouze osvědčuje skutečnosti (zjištěné zejména z listin a ústních sdělení), obsah a správnost listiny je na účastnících. Ostatně to plyne i z formulací v notářském zápisu: Z listiny … jsem zjistil … . Pan …, jehož totožnost jsem ověřil z dokladu …, prohlásil … a po té se vlastnoručně podepsal.

Už se zde řešilo.

Vložil Petr, 17. Červen 2022 - 8:44

To je dle mne takový právní případ, že bez podrobností ze smlouvy vám neporadí ani Tomáš Sokol, neřku-li laik zde na fóru. Já si mohu myslet, že krovy patří k jednotce, ne ke společné střeše.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".