Průkaz energetické náročnosti budovy

Vložil JV (bez ověření), 23. Duben 2012 - 12:55 ::

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jaké je momentálně situace ohledně PENB. Jsme bytový dům nad 1500m2, průkaz domu nechalo udělat ještě družstvo (nyní jsme SVJ) s platností do r.2019, mezitím v našem domě proběhly úpravy jako výměna oken, zateplení, výměna a zateplnení střechy. Je tento průkaz stále platný nebo budeme muset, v souvislosti se změnami po r. 2015, jeho platnost obnovit (třebaže tedy je jeho platnost až do r. 2019 viz výše). Děkuji za odpovědi. JV

  • PENB

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil AnonymousX (bez ověření), 24. Duben 2012 - 14:28

Co z toho průkazu máte, nač jej potřebujete?

Potřebujete někomu prokázat, že stav budovy je lepší než ukazuje průkaz? Pokud ne, tak se tím nezatěžujte.

Vložil NeznáIek˙ (bez ověření), 25. Duben 2012 - 6:30

…Potřebujete někomu prokázat, že stav budovy…

  • §7a/2/c zák.406/2000 sněmovní tisk-622
    Vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek jsou povinni …předat průkaz nebo jeho ověřenou kopii
    1. kupujícímu budovy nejpozději při podpisu kupní smlouvy,
    2. nájemci budovy nejpozději při podpisu nájemní smlouvy,

domnívám se, že právě toto by měl každý vlastník při prodeji předat nabyvateli. A bez toho by zjevně mohla být kupní smlouva neplatná. Je toto důvod proč se tím zatěžovat nebo ne?

Neználek

Vložil AnonymousX (bez ověření), 25. Duben 2012 - 6:33

A co se stane, když nový nájemce/vlastník následně zjistí, že stav budovy je lepší než dokládá předložený průkaz?

Vložil NeznáIek˙ (bez ověření), 25. Duben 2012 - 6:58

…když nový nájemce/vlastník následně zjistí, že stav budovy je lepší…

  • já nevím. Ale předpokládám, že jako skrytou vadu to asi uplatní těžko.
  • nevím jak by se to mohlo stát. V čase se snad stav může jedině zhoršit a nikoli zlepšit.
  • zřejmě ale asi Vaší otázce nerozumím.

Neználek

Vložil AnonymousX (bez ověření), 25. Duben 2012 - 8:21

Nečtete: „…mezitím v našem domě proběhly úpravy jako výměna oken, zateplení, výměna a zateplnení střechy…“

Vložil NeznáIek˙ (bez ověření), 26. Duben 2012 - 0:41

čtu ale nerozumím. Pokud se provedou úpravy oken, zateplení apod. tak maximálně budete mít v ruce PENB tvrdící stav horší než skutečný. Kdyby PENB uváděl stav lepší než skutečný, asi by to mohl být podvod. Ne fakt nevím co sledujete. Zkuste mi to vysvětlit polopatě tj. step by step. děkuji N.

Vložil AnonymousX (bez ověření), 26. Duben 2012 - 6:21
  • Majitel budovy má PENB (musí mít dle zákona)
  • Majitel budovu vylepší
  • Otázka: Musí majitel vyhazovat další peníze na nový PENB?

můj názor: NEMUSÍ

  • Majitel nic nezíská aktualizováním nepotřebného PENB

Zájem by mohl mít majitel jednotky při pronájmu nebo prodeji, aby mohl by požadovat vyšší cenu. Ale zde silně pochybuji, že by to mělo nějaký měřitelný efekt.

Vložil Jandus (bez ověření), 23. Duben 2012 - 13:31

Laicky řečeno, Váš průkaz není platný už teď, když neodpovídá skutečnosti.

Vložil JV (bez ověření), 23. Duben 2012 - 14:29

A můžete to trochu rozšířit? To jakmile dojde v domě k nějaké změně, např. bychom chtěli třeba dozateplit sklepy, tak budem po každé takové změně muset platit ještě nový průkaz? Myslel jsem, že sjou tam navržena nějaká řešení a ta se postupně mají (budou muset) naplňovat. Omlouvám se, jestli je to úplně mimo, ale budu rád, když mě odkážete na konkrétní znění předpisů, ze kterých to vychází. Děkuji. JV

Vložil Jandus (bez ověření), 24. Duben 2012 - 12:42

To nevím, ale píšete o výměně oken, zateplení, výměně a zateplnení střechy. To je dost na to, aby se tepelné poměry v domě VELMI výrazně změnily.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".