Protisněhové zábrany

Vložil VN (bez ověření), 10. Srpen 2017 - 16:54 ::

Kolegové , jak byste řešili následující situaci. Měli jsme ohromný problém v souvislosti s padáním ledu ze střech. Během jedné noci jsem spočítal cca 100 ks kilových kusů , spadaných na chodník. Problém u nás je ten , že když seženu horolezeckou partu na úklid sněhu , nemají občas čas a tak je k nám dostanu nějaké 3–4 dny po objednání. Čištění sedlové střechy s vysokozdvižnou plošinou je také problém , neboť se musí pohybovat po nezpevněných plochách , což je v zimě na sněhu hodně velký problém. Objednal jsem projekt na vybudování protisněhových zábran s kalkulací materiálu a nestačil jsem se divit tou sumou. Na náš velký dům by jen materiál vyšel na nějakých 2,5 mega. Myslel jsem si , že se vejdeme do cca milionu ..a tuto sumu jsem nechal odhlasovat na schůzi. 40% vlastníků se však vyjádřilo proti. Mám obavy , že když svolám mimořádnou schůzi a lidem řeknu , že akce bude stát 3 mega, že mne pošlou někam. Takže jaké mám možnosti :

 1. rezignovat… a tím se zbavím odpovědnosti..nikdo jiný za mne však není a tak dům bude bez vedení.
 2. Udělat mimořádnou schůzi s tím , že vlastníci 3 mega schválí…poté to bude OK
 3. Udělal mimořádnou schůzi s tím , že vlastníci 3 mega neschválí…co potom ? Pokud zůstanu ve funkci a stane se nějaký průšvih , budu hnán k odpovědnosti já , nikoliv vlastníci
 4. No a pokud rozhodnu o vybudování zábran bez schválení vlastníků , poté riskuji, že mne někdo z vlastníků dá k soudu. Otázka je , jak by se k tomu postavil soudce.

Jak byste postupovali vy ? Jenom doplňuji , že po obvodu celého domu jsou chodníky a z těchto chodníků se vstupuje do vchodů. Takže řešení typu , páska , hrazení apod nepřipadá do úvahy..lidé by se neměli jak dostat domů.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil stavitel (bez ověření), 11. Srpen 2017 - 12:39

  udělejte to takto. Svolejte mimořádné shromáždění,kde popište vlastníkům situaci. Pokud Vám akci neschválí, poučte je o možných rizicích, které z toho plynou. Kdyby došlo k nějakému průšvihu, vy jako statutár z tohoto průšvihu dokážete vybruslit pouze tehdy, pokud prokážete, že jste nic nezanedbal. Pokud prokážete, že jste situaci řešil, ale všichni okolo Vám házeli klacky pod nohy, jste z toho venku. Náhrady případných škod pokryje pojišťovna (doufám,že máte pojištěnou odpovědnost), případně se na ně složí všichni vlastníci…

  Vložil VN (bez ověření), 11. Srpen 2017 - 13:49

  udělám to tak. Jeden můj známý mi radí totéž…

  Vložil JeToTak (bez ověření), 11. Srpen 2017 - 0:56

  Pro náš dům 1000m2 celá rekonstrukce sedlové střechy bramac stála 2,5 mil. včetně zachytávačů sněhu.

  Vložil VN (bez ověření), 11. Srpen 2017 - 7:48

  Bohužel naše střecha je daleko větší a hodně členitá.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".