prosim o vase zkusenosti - vedeni ucetnictvi svj vc. rozpocitani energii

Vložil novi (bez ověření), 21. Říjen 2013 - 14:13 ::

Dobry den, mam zkusenosti s vedenim ucetnictvi pro jedno svj (v simple ucto). Premyslim, ze bych v budoucnu chtela vest ucetnictvi vice sjv (poridim poradny program). S vedenim ucetnictvi nemam problem. Neumim ale rozpocitavat energie na byty – voda, teplo. Dela nam to externi spolecnost. Vzdy jim jen poslu udaje z faktur za cely rok, oni zaridi odecty a poslou mi rozuctovani. Chtela jsem se zeptat, zda s tim mate nekdo zkusenoti? Existuje nejaky software pro spravu domu, ktery by to umel a mel zaroven ucetni program? Je tu nekdo, kdo takto take zacinal a rozuctovani se naucil v nejakem programu sam? dekuji za vase informace a zkusenosti!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil karelh, 22. Říjen 2013 - 10:20

  Dobrý den, SW existuje spousta např. SBN+Pohoda; SSB 2000+SSBFin; Domovník+Sysel.

  SSBFin je účetní nadstavba SSB2000 a neumí DPH (je určen pro neplátce). Jinak jsou to SW pro správu nemovitostí s možností zaúčtování v účetnictví.

  Každý SW je nutno v počátku „nakrmit“ pasportizací domu a jeho obyvatelstvem (vlastníci, nájemníci). Zavést měřidla a způsoby rozúčtování….

  Chce to vyzkoušet nabízené demo verze (mimo SSBFin).

  Jinak SSB je dost rozsáhlé programové vybavení a na malé SVJ je jeho zvládnutí plýtvání časem, jak kdys někdo napsal na tomto portále je to u malého SVJ „kanón na vrabce“ http://www.portalsvj.cz/…-by-se-naslo .

  Jen na okraj účto v SIMPLE a „profi“ program je jako „nebe a dudy“.

  SIMPLE – v jednoduchosti je krása – pro malé SVJ nic lepšího neznám (jde spustit z USB disku), v kombinaci s tabulkovým kalkulátorem (EXCEL nebo OO/LO Calc) na vyúčtování a pomocné evidence nemá chybu.

  Použití profi SW je už náročnější na znalosti ovládání. Vyváženo možností automatizovaného zaúčtování fa, bankovních výpisů apod.

  Taktéž je speciální SW na rozúčtování např. TEPLA+TUV např. se zde diskutovalo http://www.portalsvj.cz/…du-na-topeni

  karelh

  Vložil novi (bez ověření), 22. Říjen 2013 - 13:56

  Dekuji Vam moc za informace. Vrhnu se nyni na vyber software. Z diskuzi jsem pochopila, ze pouzitelnych je jich vcelku dost a potesila mne informace od Vas, ze nektere umi i rozuctovani energii.

  Slozitost profi programu si uvedomuji. Zvazuji vest ucetnictvi pro vice svj a stavajici agenda v Simple a v ruznych tabulkach v excelu mi prijde pro vice svj casove narocna. Znam ale pouze ucetni softwary pro obchodni spolecnosti a to jeste jako uzivatel vystupu (auditor), tak doufam, ze se mi podari proniknout i do nejakeho programu pro svj.

  dekuji jeste jendou za informace!

  novi

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".