Pronajímání bude živnost

Vložil TN. (bez ověření), 10. Září 2018 - 17:23 ::

Na MPSV proběhl kulatý stůl za osobní účasti premiéra Babiše, ministryně práce Maláčové a ministryně pro místní rozvoj Dostálové. Výsledkem diskuse je:

 1. pronajímání bytů bude vázaná živnost
 2. vláda bude stanovovat maximální cenu nájemného
 3. zpřísní se normy na bydlení (nespecifikováno) a bude vymáháno jejich dodržování, jak ze strany pronajímatelů, tak ze strany nájemníků
 4. za tím účelem by mohl vzniknout samostatný úřad po vzoru australského Úřadu na ochranu nájemníků (úřad ukládá pokuty pronajímatelům za porušení práv nájemníků)

Jde o opatření, která tlačí zejména města, senátoři a poslanci za Ústecký kraj. Ohledně zavedení pronajímání jako živnosti už navrhovala novelu živnostenského zákona v minulém volebním období poslankyně za KSČM Hana Aulická Jírovcová a nezávislá senátorka Alena Dernerová, myslím, že to ale nestihly dostat do legislativního plánu, tak to zkouší nyní.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 11. Září 2018 - 19:48

  Čím dál více svobody …

  Vložil bystré oko (bez ověření), 12. Září 2018 - 0:45

  A všichni pronajímatelé bytů povinně k očaři. Je potřeba zjitit, jestli dobře vidí co napsali do smlouvy. Ať kvete byznys očařům i pronajímatelům. Má to pouze jeden malý háček, pronajímatelů je hromada, ale očaři nejsou. Asi přijedou na člunech.

  Vložil P_V (bez ověření), 10. Září 2018 - 21:49

  Jakou odbornou způsobilost bude nutné prokázat, když to bude vázaná živnost? Bude to znamenat dost zásadní změny pro SVJ. Vlastníci kteří byt pronajímají, se na něco takového vykašlou a prodají byty realitkám. Častěji se bude stávat, že vlastníky, kteří v domě bydlí, přehlasuje kdosi, kdo je orientován čistě ekonomicky a krátkodobě.

  Vložil AB (bez ověření), 11. Září 2018 - 0:57

  Jestli je ten návrh skutečně takový, jak napsal TN,tak je to blbost na entou. Je to ale v tendenci všech zákonu, takže nic nového pod sluncem. Normální zákon tady neexistuje.

  Vložil TN. (bez ověření), 11. Září 2018 - 10:05

  Poslanci ze severních Čech to tlačí už dva roky. Teď našli spojence v ANO, resp. v Babišovi.

  Okrajově se o změnách píše zde zpravy.idnes. cz/babis-nemocenska-prvni-tri-dny-e-neschopenka-koalicni-jednani-ptw-/domaci.aspx?c=A180910­_110448_domaci_kop

  facebook. com/hollan.ma­tej/posts/102134141­38772693

  facebook. com/hollan.ma­tej/posts/102134133­42392784

  facebook. com/nekolovaga­briela/posts/211380395­8693963

  Vychází to ze snahy „vyřešit“ vyloučené lokality, různé Chanovy apod. Co ale politici chtějí vyřešit tím, že příjem z pronájmu bude podléhat sociálnímu a zdravotnímu pojištění, to netuším. Babiš v honbě za daňovými výnosy nekouká na důsledky. Samozřejmě, že pronajímatelé růst nákladů promítnou do nájemného a biti zase budou chudí nájemníci.

  Ale možná na to Babiš dopředu myslí, když chtějí opět regulovat nájemné, což jim ústavní soud před lety zarazil, ale možná má ďábelský plán s panem prezidentem na puč v ústavním soudu.

  Vložil P_V (bez ověření), 11. Září 2018 - 10:25

  Takže sem to cílí. V tom případě by to ale mělo být nastaveno až od určitého objemu pronájmu, aby to nespláchlo všechny ty, kteří mají nějaký momentálně nevyužitý byt nebo část rodinného domku. Ovšem to se pak zas vyrojí spousta bílých koní, kteří náhle přišli k bytu.

  Vložil Jarda_ (bez ověření), 18. Září 2018 - 7:33

  Presne tak, je to nesmysl.

  To, ze nekomu pronajmu svuj nevyuzity trakar prece nemuze generovat socialn8 a zdravotni, protoze pracuje ten trakar a ne ja :-)

  Je to na hlavu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".