prohlášení vlastníka - práva a závazky + parkoviště - dotaz

Vložil Aneta Urbanová (bez ověření), 27. Červen 2018 - 9:31 ::

Dobrý den, měla bych na Vás dva dotazy k prohlášení vlastníka, které nyní sepisujeme pro náš budoucí bytový dům. AD A) První problém se týká zatížení nemovitostí úvěrem, kterým bude bytový dům rekonstruován. Vím, že v prohlášení musí být tato skutečnost uvedena, protože úvěr zároveň přenese povinnosti i na budoucí vlastníky jednotek, nicméně nevím, co a jakým způsobem tam zmiňovat. Popřípadě zda-li stačí nějaké obecné formule. AD B) Vedle pozemku se stavbou je malý pozemek, kde máme v plánu vybudovat parkoviště. každý byt bude mít své parkovací místo. Pochopila jsem, že pokud parkoviště uvedu do jako součást společných prostor, nebude jej moci nikdy budoucím vlastníkům případně odprodat. Stačí tedy vyjmout parkoviště z prohlášení a ošetřit užívání parkovacího místa pouze v kupní smlouvě právem užívání? Aby mohlo být případně jednou vlastníkovi prodáno.

Děkuji moc za odpověď

AU

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil fwef (bez ověření), 28. Červen 2018 - 9:04

  Pokud je vedle domu jiný pozemek tak se nejedná o pozemek k domu a nebude součástí prohlášení.

  Pokud je dům zatížen úvěrem, tak nemusí se zmiňovat, po rozdelění bude zástavníprávo ke každé jednotce. Vyzkoušeno.

  Vložil tečka (bez ověření), 27. Červen 2018 - 19:28

  Prohlášení vlastníka sepisuje původní vlastník nemovitosti. Jsou v něm popsané jednotky a společné části domu. Můžou tam být i pravidla pro úžívání spol. části nebo i pravidla správy domu. Z tohoto důvodu vašemu dotazu nelze rozumět. Jak můžete sepisovat Prohlášení vlastníka, když dům ještě neexistuje. Jste stavebník, developer, nebo kdo vlastně jste, když sepisujete Prohlášení. Nepíšete tedy náhodou stanovy? Parkoviště, které neexistuje, nemůže být v Prohlášení vlastníka. Jedná se o pozemek vedle domu, ten ale není součástí domu, nemůže tedy být součásti společných prostor. Přiznám se, že vašemu dotazu vůbec nerozumím. Co vlastně tvoříte a z jakého titulu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".