Prohlášení vlastníka

Vložil Anonymous, 22. Duben 2014 - 19:02 ::

Dobrý den, vlastníme prohlášení vlastníka na dům obsahující bytové a nebytové prostory, podle kterého byla vytvořena hranice majetku. Hranice majetku vymezuje, kdo bude financovat opravu v bytové jednotce, domě, v nebytovém prostoru. Nyní došlo ke změně – úpravě této hranice majetku, ale v rozporu s platným prohlášením. Podle nové verze hranice majetku byla provedena výměna oken v celém domě a proplácení již vyměněných oken u vlastníku bytových jednotek. Postupoval výbor v tomto případě financování vyplácením za výměny oken v souladu s platnými předpisy? děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil P_V (bez ověření), 23. Duben 2014 - 10:30

  „Nyní došlo ke změně – úpravě této hranice majetku, ale v rozporu s platným prohlášením“

  Asi máte na mysli nařízení vlády 366/2013 Sb., kde jsou společné části domu jmenovány mj. „výplně stavebních otvorů hlavní svislé konstrukce (okna včetně okenic),“. K tomu jsem našel právní názor, že to na stávající prohlášení neplatí, viz dotaz 14.2.2014 http://www.bytovadruzstva.cz/indexOO.php4…

  Mně by tedy zajímalo, z čeho ten názor vychází. A zda ta věta „Prohlášení vlastníka platí i nadále, pokud nedojde k jeho změně“ znamená, že při jakékoli změně v prohlášení už to původní vymezení přestane platit, i když se do něj nezasahuje.

  Vložil lake, 23. Duben 2014 - 11:17

  Je třeba porozumět tomu, že nařízení vlády č. 366/2013 Sb. se vztahuje pouze k rozdělení budovy na jednotky(2012), které vznikají vkladem prohlášení podle zákona č. 89/2012 Sb. ode dne 1.1.2014.

  Zcela jiné jednotky jsou jednotky(1994), které vznikly vkladem prohlášení vlastníka podle zákona č. 72/1994 Sb. s účinky vkladu do 31.12.2013.

  Je třeba nesměšovat tyto dvě právní úpravy. Nemají spolu nic společného. Ani vlastnické vztahy vzniklé na základě těchto odlišných právních jednání nemají spolu žádnou spojitost. Ostatně ke změně vlastnických vztahů v prohlášení by byl nutný souhlas všech dotčených vlastníků. Takže úvahy o jakémsi násilném vyvlastnění majetku pomocí NV č. 366/2013 jsou mimo rámec práva.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".