Program Simpleúčto v roce 2017

Vložil Eva Kuchařová (bez ověření), 26. Březen 2017 - 1:55 ::

Dobrý den, patřím mezi spokojené uživatele Simpleúčto a moc mě mrzí, že nelze v r. 2017 použít. Proč ?? Řada z nás uživatelů by si program i koupila, ale bohužel s námi nikdo nekomunikuje !!Proč to někdo nevysvětlí a neřekne co bude dál, máme čekat na aktualizaci??????????? Doufám, že mi někdo odpoví, děkuji Kuchařová

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil berajvi, 1. Duben 2017 - 9:01

    Dobrý den, i já stále čekám, jestli někdo řekne oficiálně, že tento program skončil. Jistě nás bylo mnoho, kdo ho využíval, proto se ptám, jestli mi mohou tito uživatelé napsat, jaký náhradní program používají. Stáhla jsem si program Money S3, ale bohužel ovládání tohoto programu se mi zdá složité, protože se mi tam nabízejí pouze věci, které v účetnictví pro SVJ nejsou potřeba.Asi je to moje chyba, že to neumím zprovoznit a najít si to základní. Může se tady s námi podělit o zkušenosti s řešením bez SÚ někdo další? Předem děkuji a přivítám jakékoliv rady, co dál. Ivana

    Vložil Dvořák (bez ověření), 2. Duben 2017 - 9:55

    U stažení souboru SimpleUcto je, co si pamatuji, napsáno: „Předběžná verze, která není vhodná do ostrého provozu.“. Obávám se tedy, že se Vám žádného oficiálního vyjádření nedostane, každý byl varován.

    Zkuste se tím MoneyS3 prokousat, pokud byste něco nevěděla, mají slušnou podporu, existují i fóra, můžete zkusit založit samostatné vlákno tady a třeba někdo poradí. Jak se dostanete přes to počáteční překvapení, možná si ho nakonec i oblíbíte.

    Vložil berajvi, 2. Duben 2017 - 16:58

    Právě to počáteční překvapení bylo docela silné. Sice mi přicházely maily s návody, ale zrovna to, co SVJ neřeší.Jelikož by mi stačila ta neplacená verze, tak další podpora asi není. Kdyby se tu někdo objevil a chtěl poradit, jak právě na to první nastavení, tak by to možná zajímalo více lidí. Díky I.

    Vložil Dvořák (bez ověření), 2. Duben 2017 - 19:12

    Podpora se týká všech registrovaných verzí, tedy pokud si zaregistrujete i tu zdarma verzi, tak máte nárok na podporu – telefonem i v jejich zákaznické sekci.

    Ale klidně se ptejte tu, budu-li vědět, rád poradím.

    Vložil berajvi, 4. Duben 2017 - 21:45

    Děkuji za nabídku, podařilo se mi založit agendu. Nyní tam marně hledám účtový rozvrh, který se tam asi nazývá předkontace.A už tam na mne koukají předvolené nabídky, kterými se neumím prokousat.Jestliže tedy přijmu nabízené možnosti a přejdu do sekce ÚČETNICTVÍ..účetní deník, tak nikde nevidím, jak zadat nějaký zápis.Tím si myslím, že moje cesta programem není správná a je mi jasné, že mi nestačí asi jen drobná rada. Měla jsem představu, že lze v tomto programu najít a oddělit to, co je potřeba pro naše nepříliš složité účetnictví,ale já to prostě nevidím. I.

    Vložil Dvořák (bez ověření), 5. Duben 2017 - 6:26

    V Money S3 budete účtovat pomocí předkontací. To jsou vlastně takové šablony jednotlivých účetních případů.

    Tyto předkontace (šablony) se dají vytvořit na začátku, nebo se dají vytvářet i průběžně.

    Ale nejprve je šikovné připravit si účetní osnovu. (Ta se dá samozřejmě také doplňovat i v průběhu.) V horním menu kliknete na Účetnictví a v pásu karet úplně napravo na Seznamy a vyberete Účtová osnova. Tam si připravíte osnovu tak, jako ji máte v SimpleUctu.

    A potom si připravíte předkontace, které také naleznete v Seznamech, tedy menu Účetnictví/Sez­namy/Předkonta­ce. Ty co jsou již připravené tam klidně nechte a doplníte je o vlastní. Nejběžnější budou asi platby vlastníků a předpisy plateb, dále platby faktur. Moc jich nebude.

    No a pak zadáváte třeba v Účetnictví/Banka jednotlivé položky z výpisu, kde vždy zadáte nějaký název, částku a vyberete správnou předkontaci. A to je vše.

    Pokud při zadávání účetních případů narazíte na položku, pro kterou nemáte předkontaci, můžete se buď vrátit a předkontaci si připravit, nebo se tam dá proklikat i přímo pří výběru předkontace, zadat novou a hned ji i vybrat k použití.

    Bohužel se zde nedají vkládat obrázky, jinak bych Vám vyfotil obrazovky … To bychom se museli přesunout na nějaký jiný server, kde se obrázky dají vkládat.

    Vložil berajvi, 5. Duben 2017 - 9:48

    Děkuji moc, zkusím podle vašich instrukcí. Abychom tu neplnili vlákno, mohu Vás poprosit o kontaktování na mail. adresu berajvik@seznam­.cz ? Předem děkuji I.

    Vložil Dvořák (bez ověření), 5. Duben 2017 - 14:49

    Já bych to přece jen raději držel zde na portále. Alespoň je to něco přínosného a může to být užitečné pro více lidí. Můžeme na to založit samostatné vlákno, ať se to i lépe hledá.

    Vložil berajvi, 5. Duben 2017 - 15:19

    Dobře, zkuste ho tedy založit, ale už vidím, že moje dotazy jsou specifické pro naše SVJ, takže nevím, jak to tu uvádět. Nyní troskotám na zadávání značek nebo číselných řad.

    Vložil Dvořák (bez ověření), 6. Duben 2017 - 4:52

    Založeno, můžete se ptát.

    Vložil Mrzout, 1. Duben 2017 - 10:10

    Zdravím,

    nedávno jsem tu četl, že místo roku 2017 se zadá rok 2007 a program pracuje nadále.

    Mrzout

    Vložil berajvi, 1. Duben 2017 - 10:17

    Pracuje, ale ty konečné výstupy prý nejsou už správně, co se čísel týká asi ano, ale ne pro konečnou závěrku.Něco v tom smyslu tu psala p. Klainová.

    Vložil Mrzout, 1. Duben 2017 - 18:45

    Zřejmě máte pravdu nicméně program jako takový je již nepoužitelný. Ško­da.

    Mrzout

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".