Prodej bytu jako člen SVJ.

Vložil josefb, 28. Srpen 2018 - 18:00 ::

– jaký je postup děkuji za info.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil janica, 30. Srpen 2018 - 23:22

  Byt můžete prodat komu chcete. Samozřejmě, že je možné vyvěsit na nástěnce se souhlasem výboru, že se v domě prodává byt a číslo mobilu pro informaci. Slušnost je pak oznámit výboru, že jste byt prodal. Pokud máte splátky úvěru, tak se dohodnout s kupujícím, zda bude splácet on nebo splatíte zbytek dluhu. Měli byste si zapsat konečný stav vodoměrů, plynoměrů, indikátorů, popř. vyžádat vyúčtování. Je dobré si vyžádat od SVJ, zda na bytě není dluh. Nový vlastník si pak vyžádá nový měsíční rozpis.

  Vložil MartinII, 28. Srpen 2018 - 18:45

  viz NOZ Zvláštní ustanovení o převodu jednotky § 1186, viz také debata zde. Nového vlastníka byste také mohl (asi nemusel) informovat o případném úvěru (na zateplení apod.), jehož podíl bude muset nový vlastník splácet, krom úhrady příspěvku správy domu (tzv. fond oprav). Novému vlastníkovi byste také měl předat stanovy a seznámit ho s prohlášením vlastníka.

  Vložil josefb, 28. Srpen 2018 - 19:10

  žádné závazky na daném bytě nejsou, jenom jsem chtěl vědět zdali je třeba nabídnout byt nejdříve členům SVJ, nebo jej můžu prodat komukoliv

  Vložil a (bez ověření), 28. Srpen 2018 - 20:29

  Byt členům svj není nutné nabízet, byt prodáte tomu, komu uznáte za vhodné. S bytem prodáváte i podíl na spol. částech domu a nový majitel se stane členem svj ve vašem domě. SVj nemusíte ani oznamovat, že byt prodávate. Pokud tak učiníte, je to pouze vaše dobrá vůle, ale nic z toho nevyplývá.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 30. Srpen 2018 - 18:03

  oznámit datum změny a požádat o předání zálohového listu novému vlastníku a také požádat o vyúčtování. Naše SVJ tak umí učinit k jakémukoliv datu, které nám vlastník oznámí, protože si vše děláme sami. Pouze vyžadujeme aby stavy z odečtů měřidel podepsaly obě strany.

  Vložil Elsa, 28. Srpen 2018 - 23:01

  A máte názor na to, zda lze ve stanovách SVJ platně sjednat smluvní předkupní právo k bytové jednotce? Poté by by každý vlastník jednotky, který zamýšlí převod jednotky, povinen nabídnout jednotku ke koupi ostatním vlastníkům jednotek. Děkuji.

  Vložil a (bez ověření), 28. Srpen 2018 - 23:39

  Do stanov lze bezpochyby nacpat cokoliv, ale takové ujednání nemá oporu v zákoně, takže je stejně k ničemu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".