probourání nenosné zdi mezi dvěma byty, stejný majitel

Vložil Anonymous, 6. Únor 2014 - 22:57 ::

Dobry den, vlastnim dva byty vedle sebe. Jeden byt je 2+kk a druhy 3+kk. Mym planem je z techto dvou bytu vytvorit 4+kk a zvetsit obyvaci pokoj. Stena kterou chci zbourat je podle stavebnich vykresu NENOSNE AKUSTICKE ZDIVO 250 mm). Mam to nejak resit ? Diky

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Petr Strejc (bez ověření), 11. Únor 2014 - 13:18

    Dobry den.Mam byt v A2 vedle bytu komoru pristup do komory ze spolecne chodby,kdyz jsem kupoval byt uz byly zhotoveny obvodove pricky z keramicko-betonove tvarnice tl.250mm.O vy­riznuti otvoru 780×1995 mmm jsem informoval vybor ty se prisli podivat a schvalli jenom potrebuji staticky posudek a nahlaseni u pozarniku a radeji i nahlasim i na stavebnim urade.Postup vyriznuti bez vibraci bud stenovou pilou Hilti s chlazenim vodou nebo motorovou pilou Husqarna s diamantovym retezem take chlazeni vodou nebo rozbrusovou pilou rezani z obou stran pricek s odsavanim prachu.Ja preferuji Husgvarnu neni potreba 380 a neni potreba tolik chladit retez jako u Hilti asi 1 litr za 2 minuty.U rozbrusu se stasne prasi ,protoze tvarnice je z LIAPORU cz je beton s keramikou. Rezani zdar.

    Vložil Luigi (bez ověření), 9. Únor 2014 - 22:40

    Rovněž vlastním dva byty vedle sebe a rovněž, jako Vy mám v úmyslu jeden z bytů zvětšit o jednu místnost , rovněž budu zasahovat do nenosného zdiva. Nemám v úmyslu dělat změny v katastru nemovitostí, pro případ, možného návratu k původnímu stavu. Pro SVJ se nic nemění.V KN podíl na společných částecz domu a pozemku zůstává nezměněn. Statik se vyjádřil, že se nejedná o nosné zdi. Součástí jednotky jsou nenosné zdi, jak máme uvedeno v prohlášení vlastníka a nemyslím si, že vybudováním dveří do vedlejšího pokoje , při dodržení řádného tech. postupu, nedochází k ohrožení práv ostatních. Tedy nepotřebuji k této činnosti ani souhlas ostatních členů SVJ, nejedná se o zásah do společných částí domu a nemění se vzhled domu.

    Vložil X (bez ověření), 10. Únor 2014 - 18:15

    Jste si jist, že podle vašeho PV je mezibytová příčka součástí bytu. To by mě zajímalo, kterého bytu ze dvou sousedních. Je tam nějaké pravidlo, např. pravé ruky nebo něco na ten způsob? Nebo je to vyznačeno v schématickém plánu podlaží?

    Pokud ano, pak máte docela vzácné PV, autor se na něm musel „vyřádit“. Většinou jsou mezibytové příčky (i nenosné) společnou částí domu. Nebo by také mohly být společnou částí společnou jen vlastníkům přilehlých bytů (platí jen pro nenosné), ale i to by byla velká vzácnost. Ještě by také mohl každý vlastník bytu výlučně vlastnit polovinu (skutečnou vertikální, nikoliv ideální) příčky. To by mělo svůj význam, každý by si mohl zasekat instalace do své poloviny příčky.

    Ale, že by byly mezibytové příčky (byť nenosné) součástí jen jednoho z bytů, to si ani nechci představovat. To by jako mohl vlastník příčky vybourat otvor k sousedovi. Pravda, nesměl by mu porušit jeho omítku a malbu.

    U nás platí dokonce zákaz jakéholiv sekání do mezibytové příčky, je to SČD.

    Vložil Luigi (bez ověření), 15. Únor 2014 - 19:31

    Správná připomínka k mezibytové příčce. Naprosto souhlasím. V mém případě se jedná o mezibytovou příčku u dvou sousedících bytů, které oba dva vlastním. Ano máme v prohlášení vlastníka že součástí bytové jednotky jsou nenosné příčky a určitě mělo být zapsáno, které nenosné příčky to jsou. Logicky nemám zájem se probourávat k sousedovi. Prostě je to divočina, ale už to řeším přes architekty i stavební odbor, tak snad to po administrativní stránce, nebude tak náročné, udělat si dveře z jednoho bytu do druhého , do cihlové zdi – štorcky.

    Vložil Luigi (bez ověření), 10. Únor 2014 - 17:13

    Když už mínusujete měli byste také sdělit proč minusujete – proč s mým názorem nesouhlasíte.

    Vložil správce předseda (bez ověření), 10. Únor 2014 - 17:38

    Ale já to vím. Závidí…troubelini.

    Vložil Radek Novotný (bez ověření), 8. Únor 2014 - 16:57

    Na totéž jsme se ptali na stavebním úřadě. Sdělili nám, že stavební úřad toto nezajímá (povolení ani ohlášení), pokud se nezasahuje do nosných konstrukcí. Dále nám řekli, že na úrovni „majetkoprávní“ budeme potřebovat souhlas 100% vlastníků, protože se jedná o společný majetek. Toto jsme rozporovali a zjistili, že paní na úřadě neví, o co má tento svůj argument opřít. Za sebe si myslím, že to máte ve stanovách – když zasahujete do společných částí domu, obvykle potřebujete 75% vlastníků. Pokud se mění dispoziční řešení či vzhled domu, potřebujete obvykle 100%. Jediné co nevím, jestli toto je považováno za změnu dispozičního řešení. Pokud byste chtěli byty sloučit i na katastru, pak potřebujete určitě 100%.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".