Problémový nájemník

Vložil akrona (bez ověření), 18. Květen 2017 - 18:00 ::

Dobrý den, v našem SVJ jsme měli problémového vlastníka. Nakonec to dopadlo tak že firma u které nesplácel úvěr mu byt sebrala, stala se novým vlastníkem a on jejím nájemníkem. Problém ale je že teď dělá v domě problémy. Neuklízí a poškozuje společný majetek na což ale nemáme důkaz. Dále má tento bývalí vlastník ve svém vlastnictví všechny dokumenty a klíče po bývalém předsedovy které odmítá vydat. Nyní se zakoupily nové schránky které jsou ve vlastnictví SVJ a byl tu nápad nepřidělit mu novou schránku dokud vše neurovná. Je to možné?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil MMM (bez ověření), 18. Květen 2017 - 21:15

  Tohle je vždy složité, ale zdá se, že máte v domě značnou anarchii, tak jenom z rychlíku:

  • schránku mu odepřít nemůžete
  • uklízet nemusí (nemusí nikdo, pokud to nefunguje dobrovolně, najměte si firmu)
  • poškození je nutno dokumentovat nebo svědecky zaznamenat, jinak jenom spekulujete a ještě Vás bude popotahovat on za křivé nařčení
  • Pokud jste připustili, aby dokumenty k domu měl někdo jako jakési „dědictví“ po někom, zkuste to řešit s bývalým předsedou pod nějakou důraznou pohružkou, to jste měli udělat neprodleně
  • klíče holt vyměníte
  • neřešte věci s nájemníkem, ale s majitelem jednotky
  • Především si najměte profesionálního správce, sami na správu domu a bitvu s problematickým nájemníkem nejspíš nestačíte.
  Vložil trent (bez ověření), 18. Květen 2017 - 22:09

  pokud máte podezření na vandalství tak zavolejte PČR a sdělte jim ho, oni už si to vyšetří kdo to udělal. Ohledně zadržování dokumentů klíčů tak tyto jsou v majetku SVJ tzn. že zadržuje něco co mu nepatří. Když někomu něco půjčím a on zemře tak to také budu chtít zpátky protože to nebylo v jeho vlastnictví. Takže zajděte za notářem který má na starosti dědické řízení. Jinak sebemenší maličkosti řešte s majitelem jednotky je velká šance že po určité době ho to přestane bavit a problémového nájemníka vyhodí.

  Vložil akrona (bez ověření), 18. Květen 2017 - 21:39

  to máte pravdu, ten nepořádek se dává dohromady už nějakou dobu

  • a když si jako podmínku dáme předání klíčů od schránky osobně do rukou majitele bytu
  • funguje to dobrovolně, ze 14 bytů jich uklízí 13 a ve stanovách je jako podmínka majitelů udržování pořádku
  • uvažujeme o montáži kamery ale jak jsem zde zjistila je to dost komplikované
  • v podstatě je to dědictví, předseda zemřel
  • ano je to řešení ale bude to stát dost peněz, bezp. zámky jsou celkem drahé a pro celý dům se budou muset dělat nové klíče
  • o to se snažíme ale v podstatě to jde mimo něj
  • máme firmu na správu účetnictví ale ta tohle za nás nevyřeší
  Vložil MMM (bez ověření), 18. Květen 2017 - 22:12

  Ty schránky asi uspokojivě nevyřešíte, majitel klíček nejspíš předá nájemníkovi, takže budete zase tam, kde jste být nechtěli.
  Udržování pořádku se asi nedá vyložit jako pravidelný úklid společných prostor, pokud úklidovou firmu nechcete,tak za odpírače zkuste nabídnout finanční odměnu tomu, kdo to vezme za něj, holt se na něj vichni složíte. Kamery jsou složité – ÚOOÚ, ale nikoli neřešitelné, uvažuji o nich především kvůli nepořádku u popelnic. Úmrtí statutára je opravdu problém, u velmi malých domů mívá někdy na svém účtu i tzv. „fond oprav“ a to je potom tóčo s dědictvím. Zkuste za pomoci advokáta zformulovat právní postup, aby vydal klíče a listiny, které mu nepatří, jinak… (co Vám advokát poradí) – bude stát peníze, ale tomu se asi beztak nevyhnete. Majitele, který nekomunikuje a nespo, doporučuji prudit prudit a zase prudit, tahat po různých komisích, sibovat vyhrožovat a zase prudit, snad nakonec vyměkne a začne něco dělat, můžete zkusit proces vedoucí k nucenému prodeji, ale to je podle mého neprofeionálního názoru cesta bez konce. Jistě najdete vhodného advokáta, který za Vás agendu správy bude vyřizovat, ale je to drahé.

  Vložil asi tak (bez ověření), 18. Květen 2017 - 19:55

  SVj nemůže vlastnit schránky. Schránky můžou být společnou částí domu.

  Vložil akrona (bez ověření), 18. Květen 2017 - 21:27

  ano schránky jsou společné a každý ji má zapůjčenou k užívání

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".