Problematický vlastník III

Vložil dadla, 20. Říjen 2017 - 10:56 ::

Dobrý den,

naše SVJ je založeno cca rok a samozřejmě bojujeme na všech frontách, ale co je nyní aktuální:

Jeden z vlastníků neustále aretuje dveře (vedeny jako protipožární a oddělují požární úseky). Aretuje je hadicí blízkého hasícího přístroje. Již bylo díky této aretaci měněno poškozené Brano. Vlastník byl několikráte upozorněn na to, že tyto dveře musejí být dovírány a to vzhledem k jejich účelům. Na dveře lepíme ve všech křídlech vyhlášku která funkci dveří popisuje a jak se tedy chovat. On to strhne a nalepí NEZAVÍRAT. Teď začal lepit návrh na otevření dveří a napsal otevírací hodiny. A nyní k tomu dopsal, že jestli to nepřestaneme zavírat, tak je vysadí.

V křídle kde bydlí je 5 bytů. Nikdo jiný toto nedělá.

Má někdo podobnou zkušenost? Plánujeme výzvu, ale jak se domoci toho aby přestal poškozovat majetek SVJ a také SVJ vystavoval pokutě za otevřené protipožární dveře? Nemluvě o potencionálním ohrožení majetku SVJ, vlastníků a možného ohrožení života při požáru. Nikdo to nechce přivolávat, ale…

Děkuji za věcnou diskuzi. Toman

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil P_V (bez ověření), 20. Říjen 2017 - 17:03

  Má k tomu nějaký důvod?

  Vložil Hasič (bez ověření), 20. Říjen 2017 - 12:24

  Hasiči Vám rádi pomohou.

  Vložil x (bez ověření), 20. Říjen 2017 - 12:50

  Ano, hasiči to můžou vyřešit. Pokud nemáte projekt na dům, kdo nejsou tyto vnitřní dveře, tak je nařídí vysadit. Tak se mrkněte do projektu. Dále chci upozornit tazatelku původního dotazu, že dotyčný nepoškozuje majetek SVJ, ale majetek svůj.

  Vložil dadla, 20. Říjen 2017 - 12:56

  Dobrý den a děkuji za radu. Na hasiče se zkusím obrátit. Projekt domu samozřejmě máme a dveře tam jsou a oddělují požární úseky.

  Jak to myslíte svůj majetek…jako že je členem společenství? To ano, ale ne sám přece. Takže poškozuje i majetek ostatních členů. Je tak?

  A jsem muž…:-)

  Vložil BVP (bez ověření), 20. Říjen 2017 - 21:03

  Dobrý den,na hasiče se můžete obrátit. Osobně bych je do paneláku nevolal, ono se to může i „vymstít“ ! Projdou Vám společné prostory a najdou tolik závad, že budete mít co dělat dát vše do pořádku. Společenství můžou dát pokutu až do výše 250 tisíc kč, fyzické osobě až 25 tisíc kč. Na chodbách nesmí být botníky, květiny… Dále označené únikové východy, hasičáky, hydranty. Volný přístup k uzávěrům plynu, elektriky… Platné revize a kdoví co ještě. Oni si určitě něco najdou, určí termín odstranění závad a pak sankce.

  Vložil x (bez ověření), 20. Říjen 2017 - 13:03

  Vy jste napsal, že dotyčný ničí majetek SVj. SVJ ovšem žádný takový majetek nevlastní, nevlastní žádné dveře. Dotyčný z uvedeného důvodu nemůže ničit majetek SVJ. Už vám je to jasné?

  Vložil dadla, 20. Říjen 2017 - 13:11

  Vím jak to myslíte…tak jako i vy asi tušíte jak to myslím já.

  Vložil x (bez ověření), 20. Říjen 2017 - 13:22

  Dveře nejsou majetek svj. Copak na tom nechápete, vždyť jste to napsal. Tak si to po sobě přečtěte.

  Vložil Trpělivý (bez ověření), 20. Říjen 2017 - 12:08

  Napište mu tam, že když dveře vysadí, tak dostane do držky.

  Vložil tristone, 23. Říjen 2017 - 7:35

  Na spoustu takovýhle samozvaných spasitelů platí rozhodnost a neústupnost.

  Takže právo je očividně na vaší straně, takže bych za ním v klidu a aspoň ve dvou zašel a důrazně mu sdělil, že žádné další dopisování a diskuze už nebude, že porušuje pravidla, která byla stanovena při kolaudaci a podle zákonů a vyhlášek ty dveře mají být zavřené a že další následky si ponese sám.

  No, tohle nejspíš nezabere, takže pak je na řadě „právník“. Vsadím se, že najdete nějakého známého s dostatečně kultivovaným a sebejistým projevem, který mu tam následně napochoduje, přednese mu pár paragrafů, které se věci týkají (nutno nastudovat) a oznámí mu svoje hodinové sazby, které se mu od příště budou účtovat k tíži. A na závěr může přidat, že finální krok by mohla být žaloba pro obecné ohrožení, což je i celkem reálné.

  Pokud nemáte nějaký obzvláště odolný kus, tak to bude stačit.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".