Přístup k DS mají neoprávněné osoby

Vložil Anonym123445678888 (bez ověření), 1. Duben 2023 - 16:38 ::

Chtel bych znat vas nazor.Mame SVJ,ktere nema statutarni organ, tj. nemame predsedu a ani vybor.V rejstriku jsou ale stale zapsani puvodni clenove vyboru a predseda.Ted jak se rozdavaly pristupy do datovych schranek,tak jsem nahodou zjistil,ze schranka je nejspis aktivni a na webu mojedatovaschranka je napsano – „Příjem poštovních datových zpráv – Ano“.Vse nasvedcuje tomu,ze udaje pro prihlaseni ziskal byvaly predseda a schranku aktivoval a ma do ni pristup.Vubec nevime,jestli treba nekomunikuje za SVJ se statni spravou apod. a zda si cte zpravy,ktere by nemel logicky vubec videt.Dle meho nazoru se jedna o trestny cin.Co si o tom myslite a jak byste toto resili s policii?

  • datová schránka
  • statutární orgán

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Clen (bez ověření), 1. Duben 2023 - 21:13

Ani nemusel nic udelat, datovka se aktivovala automaticky po 15 dnech od uplynuti fikce doruceni udaju.

Příjem poštovních datových zpráv (to jsou zprávy od nestátních odesílatelů) má povinně automaticky už každý, mimo fyzických nepodnikatelských osob, které to mohu vypnout.

Spíše mě zajímá, jak je možné, že nemáte výbor ani předsedu, co je to za nesmysl? Každopádně vaše věta předposlední svědčí o vaší nepříliš vysoké chytrosti, kéž by váš předseda ( pokud se nenechal vymazat v rejstříku, tak stále předsedou je) tu schránku monitoroval, aby zachytil případnou důležitou zprávu.

Vložil Justitianus, 3. Duben 2023 - 4:46

Doug Badman: „Limonádový Joe, víš jak jsi hloupý?“
Limonádový Joe: „Nevím.“

Justitianus

Jestliže tedy obchodní korporace přijala rozhodnutí o odvolání (člena) statutárního orgánu, tato změna vyvolává právní účinky vůči třetím osobám až v momentě, kdy se o takovém rozhodnutí tyto osoby dozvědí. (…)

Dojde-li k odvolání (člena) statutárního orgánu, přičemž tato změna ještě nebyla do obchodního rejstříku zapsána, třetí osoby o ní nebyly žádným jiným způsobem informovány a odvolaný statutární orgán (jeho člen) i navzdory tomu nadále za obchodní korporaci právně jedná, toto jednání obchodní korporaci zavazuje. 

Tento závěr lze podložit i konstantní judikaturou Nejvyššího soudu České republiky, dle které „obchodní společnost nebo družstvo zavazuje právní úkon toho, kdo je v obchodním rejstříku zapsán jako statutární orgán (jeho člen), i když už statutárním orgánem (jeho členem) není. Podmínkou však je, že třetí osoba, vůči níž byl právní úkon učiněn, byla v dobré víře, že jedná se statutárním orgánem (jeho členem) oprávněným jednat.“ [Rozsudek Nejvyššího soudu České republiky ze dne 30. 7. 2008, sp. zn. 29 Odo 840/2006] 

Zdroj: https://www.pravniprostor.cz/…ganu-zavazne

Vložil § (bez ověření), 1. Duben 2023 - 20:31

Platnými členy stat. orgánu je ten, kdo je zapsaný v rejstříku. Státní správa a kdokoliv jiný komunikuje s tím, kdo je zapsaný v rejstříku, s nikým jiným. Vaše řeči o tom, že se jedná o trestný čin, když předseda zapsaný v rejstříku aktivizoval a používá dat schránku je blouznění. Vše vyřešíte tím, že si zvolíte výbor. Vše ostatní jsou kecy.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".