Připojištění odpovědnosti členů statutárních orgánů SVJ

Vložil Vlastik (bez ověření), 15. Červen 2018 - 10:30 ::

Už se na fóru diskutovalo o možnosti či nemožnosti připojištění odpovědnosti statutárních orgánů SVJ. Podle těchto informací z SBD Praha 8 to vypadá, že připojištění možné je.

"Praha dne : 13.11 .2017 Věc: Nabídka připojiš tění odpovědnosti statutárních orgánů SVJ a BD.

Vážení členové statutárních orgánů společen ství vlastníků a bytových družste v ve správě Stavebního bytového družstva Praha 8, dovolte nám připomenout, že v rámci pojistné smlouvy o pojištění odpovědnosti, kterou uzavřelo
Stavební bytové družstvo
Praha 8 s Českou pojišťovnou, a.s., existuje
možnost připojistit členy výboru společenství vlastníků či představenstva bytového družstva
pro případ povinnosti nahradit finanční škodu, ke které došlo následkem porušen í povinností vyplývajících z funkce pojištěného statutátního orgánu. Statutární orgány dvaceti pěti domů v naší správě již této možnosti využív ají. Připojištění členů statutárního orgánu SVJ či BD se sjednává s limitem pojistného plnění 5.000.000,

 • Kč a spoluúčastí pojištěného ve výši 1.000,
 • Kč.

Cena pojistného je 5.000,

 • Kč za rok

pro celý výbor či představenstvo. V případě Vašeho zájmu o sjednán í připojištění či bližší informace mě kontaktujte."

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Kolaudant (bez ověření), 15. Červen 2018 - 15:14

  Pojistka je dobrý sluha, ale špatný pán.

  Pojistit se – ANO, spoléhat na pojistku a dát si nohy na stůl a nic nedělat – NE.

  Pojišťovny nejsou a nikdy nebyly zaopatřovací ústavy pro choromyslné, takže udělají maximum proto, aby nic vyplatit nemusely. A když nebudou výbory nic dělat a spoléhat na pojistku, tak to bude na konci překvapení.

  Vložil asi tak (bez ověření), 15. Červen 2018 - 10:39

  Pojištění odpovědnosti členů stat. orgánů je součástí pojištění domu (samozřejmě to musí být v pojistce zaškrtnuté) a rozhodně to nestojí 5000 Kč. Jako součást pojistky je to lacinější. Tahají z vás prachy. Ještě je otázka, kdo je u vás stat. orgánem. Pokud jsou to jenom tajtrlící, co dělají tanečky podle pokynů družstva, tak je taková pojistka zbytečná.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 17. Červen 2018 - 13:15

  A jak správně píšete je třeba jej zřídit jako rozšíření stávajícího pojištění domu a získat tak příznivější cenu. Stačí se jen zmínit, že asi půjdete jinam s celou pojistkou a dějí se cenové zázraky.

  Vložil VN (bez ověření), 15. Červen 2018 - 10:46

  Problém je , že tito tajtrlíci mají zodpovědnost a v podstatě ručí i za chyby zaměstnanců družstva.

  Vložil asi tak (bez ověření), 15. Červen 2018 - 11:57

  To bych chtěl vidět, jak byste jim tu chybu prokázal. Vždyť si dělají co chtějí a jsou neomylní, beztrestní, nejchytřejší.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 17. Červen 2018 - 13:11

  Účastil jsem se jako zástupce developera vlastnící ještě nějaké byty shromáždění tří SVJ a po krátké diskuzi jsem rozmetal právě zaváděné systémy, protože byly zcela vadné. Jednalo se o menší SVJ, kde pověření vlastníci nemeli potřebné znalosti a ani nesnažili je získat. Líbilo se mě, že řada vlastníků, kteří se báli ozvat se ocitli se mnou na jedné lodi, protože měli selský rozum a chápali některé kroky pověř. vlastníka jako chybu nebo křivdu. Jen si nikdo z nich nepřečetl tehdy platný zákon o bytovém vlastnictví ani tehdy platné vzorové stanovy, které bez úprav přijali. Tím chci říct, že když se mezi vlastníky dostane informovaný člověk s právní minimem dokáže s laické vedení usměrnit. Takže bych neházel flintu do žita.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".