Převod majtetku Družstva na SVJ

Vložil Martina Ka, 13. Únor 2018 - 10:17 ::

Dobrý den, nedávno jsem byla umluvena stát se předsedou Družstva v malém domě, kde máme paralelně i SVJ (v majetku družstva je jen garáž). Chtěli bychom Družstvo vypořádat a zrušit, ale na to sami nestačíme, tak se chci zeptat, nemá-li někdo zde kontakt nebo doporučení na nějakého likvidátora, právníka, právní kancelář s dobrou reputací za rozumnou cenu? Děkuji moc, Martina

  • §172/89/2012Sb.
  • http://www.praha-mecholupy.cz/

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil JaVa, 13. Únor 2018 - 17:12

Je ve vašem PV vedena výše zmiňovaná garáž, jako samostatná jednotka?Zřejmě ano.Vy sama,jste členka a předsedkyně pouze této „garáže“,nebo je vás v tom družstvu víc?Kdo tu garáž využívá,Vy?Nechcete si ji raději koupit?

Můžete nám to,prosím, více objasnit.Děku­ji.JaVa

Vložil Martina Ka, 14. Únor 2018 - 12:06

Garáž je v PV samostatnou jednotkou. Já jsem členkou a předsedkyní pouze té garáže, členů je pět. Zmiňovanou garáž chceme koupit (ideálně ve stejných podílech, jaké máme v Družstvu) a společně ji pronajímat, aby nám takto vygenerovaný příjem mohl sloužit např. na úhradu správy SVJ a úklidu.

Vložil lamot, 13. Únor 2018 - 14:48

Družstvo garáž prodá, svolá se schůze a členská schůze odsouhlasí likvidaci družstva, určí likvidátora , ten vyhodnotí zbylý majetek plus finance pokud nějaké jsou a co zbyde se rozdělí mezi členy družstva. Prodejem garáže tam budou peníze.Tím družstvo zanikne , bude mít vypořádaný majetek a členové tím skončí své členství v družstvu. Náklady na likvidaci cca 20 000 Kč. Majetek družstva nelze někam převádět, je to samostatný právní subjekt. Pokud jde o malé družstvo stačí na to ne právník,nebo advokát, tam to stojí moc peněz. Dejte si inzerát na likvidátora a vyberte si.

Vložil Martina Ka, 14. Únor 2018 - 12:01

Děkuji moc za odpověď.

Vložil ... (bez ověření), 13. Únor 2018 - 11:15

Katastr vám nedovolí převod majetku družstva(garáže) na svj, svj garáž nepotřebuje ke správě domu. Garáž budete muset nejspíše prodat.

Vložil krcma, 14. Únor 2018 - 8:36

Existuje rozsudek, který umožnil koupi okolního pozemku ze strany SVJ za účelem zřízení parkoviště pro vlastníky. Resp. že SVJ může koupit majetek, pokud jej vlastníci budou využívat v souvislosti s bydlením, což parkování určitě je. Takže v koupi garáže bych problém neviděl. SVJ by takový majetek pouze nemělo používat pro podnikání, takže by se pak neměla ta parkovací stání pronajímat. Ale to katastr nebude ani nemůže zkoumat..
Další možností je odkup ze strany členů družstva do podílového spoluvlastnictví.

Vložil Anonymouk (bez ověření), 13. Únor 2018 - 17:30

si udělají z toho sklad, pořídí si traktor, sekačky, auto … KN je v kelu.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".