Přemístění plynové přípojky do bytu

Vložil Karina, 15. Únor 2017 - 21:15 ::

Dobry den, je přípustné aby si vlastník bytu v bytovém domě sám bez vědomí výboru SVJ přemístil plynovou přípojku do svého bytu? Je to již část za plynoměrem a změnil i trasu. Nikomu toto neoznámil a pochybuji, že má vůbec od předělávky nějakou revizní zprávu nebo dokumentaci.
Jak máme postupovat a co máme od něho žádat? V bytovém domě je více bytů a neradi bychom o něj přišli. Děkuji

  • revizní zprávu nového vedení v

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel II (bez ověření), 16. Únor 2017 - 15:14

je zařízení mezi uličním plynovodem a prvním uzávěrem na vstupu do domu. To není Vámi popisovaný případ. Zde se jedná o tzv. plynoinstalaci neboli domovní plynovod. Část před bytovým uzávěrem patří do podílového vlastnictví všech vlastníků a nikdo nemá právo do ní svévolně zasahovat. Část umístěná v bytové jednotce (zpravidla za bytovým uzávěrem) je součástí bytu a nikomu není nic po tom jaké úpravy si nechá majitel u oprávněné firmy provést. Odpovědný je pouze majitel.

Vložil JaVa, 16. Únor 2017 - 12:00

Samozřejmě,že vlastník bytové jednotky má právo si nechat přemístit plynové vedení ke svému spotřebiči.Pokud nebude zasahovat do společných částí budovy,nemusí SVJ nic oznamovat.Nové vedení musí být provedeno odbornou firmou v souladu s platnými normami a zakončeno tlakovou zkouškou,kterou provede revizní technik.Poté vlastníkovi vystaví revizní zprávu.Tuto revizní zprávu si může statutární orgán SVJ vyžádat pouze k nahlédnutí.Za stav plynového vedení za plynoměrem včetně koncového spotřebiče, odpovídá vždy jen vlastník jednotky.Odpo­vědnost právnické osoby SVJ končí u ventilu před plynoměrem!JaVa

Vložil Mrzout, 16. Únor 2017 - 13:08

Zdravím,

Javo, ve svém příspěvku jste mimo jiné napsal: „Nové vedení musí být provedeno odbornou firmou v souladu s platnými normami......­...........“. Dovoluji si tvrdit, že nemluvíte pravdu.

Mrzout

Vložil Hubert (bez ověření), 17. Únor 2017 - 16:57

Otazka odpovednosti, za co odpovida SVJ a vlastnik je asi jasna.

Pripadny unik však muze ohrozovat i ostatní obyvatele domu. Jedna se o vyhrazene zarizeni a bylo by vhodne aby dotycny v pripade potřeby dolozil, ze splnil všechny normativy. V pripade extrémních vztahu lze požádat o soucinost z duvodu bezpecnosti mistni stavebni urad ci plynárenskou společnost.

Urcite by ale byla nejdříve vhodna oboustrana komunikace mezi dotycnym vlastníkem a SVJ.

Vložil Petr, 16. Únor 2017 - 9:42

Dotaz na odborné vysvětlení energetického zákona a vyhlášek vzneste na vlastníka distribuční soustavy.

§ 66

Plynovodní přípojka

(1) Plynovodní přípojka musí být zřízena a provozována v souladu se smlouvou o připojení.

Hledejte také zde v diskusi

http://www.portalsvj.cz/…dni-pripojky

Vložil Hubert (bez ověření), 17. Únor 2017 - 17:00

plynova pripojka je k bytovemu domu, dale se jedna o vnitrni rozvody v majetku SVJ a to az k plynomeru.

Vložil Hubert (bez ověření), 17. Únor 2017 - 17:00

plynova pripojka je k bytovemu domu, dale se jedna o vnitrni rozvody v majetku SVJ a to az k plynomeru.

Vložil Karina, 17. Únor 2017 - 21:08

Děkuji za odpovědi. Plynová přípojka k plynoměrům je jasná. Ale tedy dál. Plynoměry jsou v suterénu domu a od nich vedou jednotlivé přípojky do bytů, délky těchto přípojek jsou různé, od cca 5 metrů az po cca 20 m. Tyto přípojky jsou tedy ve vlastnictví SVJ az po místo kde vstupují do bytu vlastníka? Stačí tedy požadovat po vlastníkovi,který si takovou úpravu provedl jen revizní zprávu?

Vložil JaVa, 18. Únor 2017 - 9:13

Milá paní, ve Vašem úvodním dotazu jste se vůbec nezmínila o tom,že máte bytové plynoměry umístěny v přízemí vašeho domu.Já i zřejmě všichni ostatní, kteří Vám na Váš dotaz odpovídali,jsme předpokládali,že jsou umístěny buď uvnitř jednotky, nebo na chodbě k ní přilehlé.Vaše dodatečná informace o umístění plynoměrů,radikálně mění situaci,jelikož plynové vedení za jednotlivými plynoměry prochází bezesporu společnými částmi budovy a nikoliv jen bytovou jednotkou příslušného vlastníka.Zde je důležité ,co máte o plynovém vedení od plynoměru ke spotřebiči, uvedeno v prohlášení vlastníka k budově.Bez této stěžejní informace,je každá rada pouhé věštění z koule.Dle mého soudu a na základě nových informací,neměl vlastník bez písemného oznámení SVJ o připravovaném zásahu do vedení plynu ve společných částech budovy,žádné právo jakékoliv úpravy tohoto vedení provést.

P.S. Napište zde prosím,co máte o přívodu plynu do bytové jednotky napsáno v prohlášení vlastníka.I to může být někdy vadné!

JaVa

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".