Předsednictví ve výboru SVJ po vypořádání SJM po rozvodu

Vložil Martin Macko, 13. Listopad 2017 - 11:57 ::

Dobrý den všem,

hledal jsem v historii, ale nenašel jsem moc relevantní příspěvek, proto zakládám nový, na téma předsednictví ve výboru SVJ

V roce 2005 jsem byl výborem zvolen za předsedu výboru, nicméně v roce 2007 jsem se rozvedl a v rámci porozvodového vypořádání jsem přestal být majitel bytové jednotky ve společenství. Tím pádem bych podle našich stanov jsem měl IMHO automaticky skončit jako člen SVJ a o to spíše i členem výboru, potažmo předsedou. Navíc – ve stanovách je řečeno, že funkční období je 5 let. Takže i z tohoto titulu IMHO došlo o to spíše k ukončení mého působení ve výboru.

Ale …

V domě/bytě dávno nebydlím, na chodu společenství se nepodílím. Co mám informace, tak společenství navíc nic nekoná, neschází se, nový výbor nezvolilo, natož nového předsedu. Pořád jsem zapsaný i v rejstříku jako předseda.

Mám nějakou možnost se proti tomu bránit ? Nějakou žalobou ?

Nerad bych se dočkal situace, kdy za mnou půjdou nějaké pohledávky nebo budu figurovat v nějaké kauze spojené se společenstvím, kde již dávno nefiguruji …

Díky za názory

M.M.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ... (bez ověření), 13. Listopad 2017 - 12:11

  Stačí, když uvedené oznámíte rejstříkovému soudu. Uveďte přesný název společentví a IČO. Řešení pak nechte rejstříkovému soudu. Tím se vlastně zbavíte odpovědnosti. Jinak v dnešní době klidně můžete dělat předsedu i tam, kde již nevlastníte byt. Pokud nechcete, udělejte co, co jsem uvedl. Ještě mám dotaz. Oznámil jste písemně výboru, že končíte jak ve výboru,tak taky jako předseda? Pokud ne, tak jim to pošlete s dodejkou nebo jim to dejte proti podpisu. Pokud by to nechtěli převzít, volte raději dopis s dodejkou. Pokud jste výboru nic neoznámil, tak to nejdříve udělejte a až pak pošlete oznámení rejstříku. Dopis adresujte na adresu SVJ s přesným názvem svj, ne na žádné jméno.

  Vložil Martin Macko, 13. Listopad 2017 - 13:29

  Díky za reakci!

  Asi to bude znít blbě, ale už si nepamatuju, jestli to bylo písemně každopádně ústně určitě Navíc i kdyby ne, tak po pěti letech IMHO skončila podle stanov moje funkce uplynutím funkčního období

  Vím, že dnes může předsedu dělat kdokoliv, ale muselo by to to být zakotveno ve stanovách, pokud se nepletu – a to v těch „našich“ není

  S domem nemám ve spojitosti se společenstvím žádný kontakt, jestli někdo něco potřeboval, nebo jak funguje, to netuším Bral jsem to jako vyřízenou věc, no ale asi se tomu budu muset holt pověnovat a dořešit to … :-/

  Vložil Pavel II (bez ověření), 13. Listopad 2017 - 22:54

  funkční období. Pokud neobdrží na formalizovaném formuláři žádost o výmaz budete veden jako statutární orgán a také odpovědný za výkon této funkce. Namátkou vedení řádného účetnictví. Každá změna je zpoplatněna 2000 kč.

  Vložil ... (bez ověření), 13. Listopad 2017 - 23:10

  Krajský soud požaduje doložit, kdy odstoupil člen výboru a požaduje písemný zápis o projednání odstoupení ostatními členy výboru.

  Vložil Michal 4 (bez ověření), 15. Listopad 2017 - 14:49

  Zde dle mého názoru nejde o odstoupení, ale o ukončení funkčního období, čímž automaticky zaniká i funkce předsedy výboru.

  Vložil ... (bez ověření), 13. Listopad 2017 - 12:49

  Ještě mám dotaz. Je rok 2017, kdo tedy 10 let podepisuje za společenství? Oni nepotřebovali předsedu 10 let? Máte správné informace? Kdo tam tedy spravuje dům?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".