Předseda neplatič

Vložil Anonymous, 24. Září 2010 - 16:30 ::

Zdravím všechny diskutující:D Koupili jsme byt v domě s 5 partajemi, spravuje to tu firma. S některými sousedy jsme se shodli, že by byly třeba nějaké opravy na domě. Informovala jsem se tedy u spravující firmy, jaký je zůstatek na účtě fondu oprav, abychom mohli vůbec něco plánovat. Byla mi sice sdělena částka, ale v případě čerpání prý musíme počítat s 80.000,– dluhem rodiny pana předsedy! Prosím o radu, jak máme postupovat. Je takový dluh nějak vymahatelný? Děkuji Vejce***

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Kryšpín (bez ověření), 26. Září 2010 - 9:28

    Platná právní úprava bohužel nijak nevylušuje, aby statutární orgán byl tvořen neplatiči.

    Patrně to bude zcela běžná situace, procento zjisit nedokážu.

    Kryšpín

    Vložil Vladimir B., 25. Září 2010 - 20:23

    Co proboha dělá Vaše správcovská firma, že takovou výši dluhu pana předsedy nechá bez odezvy. Už měly být dávno podány výzvy k úhradě, vyúčtováno penále z prodlení a soudní žaloba s následnou exekucí. Jak může takový zmetek vykonávat funkci předsedy-nechápu. U nás by byl již dávno v prázdném bytě.

    Vložil Petr Vít (bez ověření), 24. Září 2010 - 19:46

    No určitě bych svolal shromáždění SVJ a odvolal předsedu a potom bych se obrátil na správce aby se podala soudní žaloba o úhradu dluhu!! Za dluh totiž předseda ručí ve prospěch SVJ, pokud teda dluh na bytu už není a prodejní cena bytu by stačila na pokrytí dluhů…

    Vložil Václav Bergman, 24. Září 2010 - 19:29

    Já bych zadal do vyhledávače slůvko dluhy a máte čtení na celý večer.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".