Právo majitele nájemního domu

Vložil Alexej Palounek (bez ověření), 27. Duben 2019 - 9:37 ::

Dobrý den, mám dotaz ohledně práva domovníka a majitele domu. Bydlíme v nájemním domě s 30ti byty několik let, domovník se staral o zeleň a okolí domu jen když měl přijet majitel. Majiteli to zřejmě někdo nahlásil a do týdne jsme měli na dveřích, že 2× do měsíce budou povinné brigády na údržbu zeleně a okolí domu. Kdo se nedostaví zaplatí 150 Kč jako náhradu , s podpisem domovníka a majitele. Má na to majitel právo? Děkuji Palounek A.

  • nájem

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Zdeněk II (bez ověření), 27. Duben 2019 - 17:47

Alexeji, není vůbec rozhodující, zda se jedná o bydlení nájemní nebo jiné, lidská zhýralost občas s některými pěkně cvičí, což je případ vašeho majitele a jeho sluhy domovníka. Najděte si na internetu dokument Listina základních práv a svobod a pořádně si jej pročtěte. Pokud zde najdete oporu pro vaši obranu, ještě to s vámi nebude špatné. Pokud nenajdete, pak je zbytečné vám cokoli radit.

Vložil takylaik, 27. Duben 2019 - 14:21

Díky za vtipný komentář.

Vložil Krupp, 27. Duben 2019 - 10:49

Samozřejmě. majitel má právo, nařídit vám, abyste každý půl hodinu stáli na hlavě, jinak zaplatíte 200,–Kč, má právo nařídit vám, abyste se střídali a vždy jeden mu uvařili a donesli hodnotnou snídani jinak zaplatíte 5 tis. Kč a vlastně abyste vykonávali jakékoliv nevolnické práce, jinak zaplatíte jakoukoliv jím požadovanou částku. Jen nechápu, jak zaplatíte tu částku s podpisem domovníka. To ho půjdete prosit, aby se vám milostivě na ty bankovky podepsal?
Pošlete ho do ......
 Jirka

Vložil Petr, 27. Duben 2019 - 16:35

Pokud máte ve smlouvě s majitelem to, co po vás požaduje, tak jde o to, zda to odporuje NOZ. A hledat nejen v paragrafech o nájm bytů.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".