Práva a povinnosti nájemce bytu

Vložil Anonymous, 9. Leden 2019 - 15:08 ::

Bydlíme jako nájemníci v bytě dcery a zajímalo by nás, zda máme stejná práva a povinnosti, jako majitelka bytu, která v bytě nebydlí. Jedná se o byt SVJ.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil asi tak (bez ověření), 9. Leden 2019 - 15:22

  Jako nájemníci bytu máte právo užívat společné části domu jako ten, kdo vám byt pronajal. Pokud vám vlastník dal plnou moc k zastupování, tak jej můžete podle plné moci zastupovat. Jinak nevím, o jaké povinnosti a práva se vám jedná. Napište podrobněji o co vám jde.

  Vložil Petr, 9. Leden 2019 - 17:01

  Důležitá je smlouva s vlastníkem, i když vám asi nejde o to zda můžete chovat psa, spíše zda můžete užívat sklep. Přesto si oddíl nájem (bytu) přečtěte). Viz NOZ § 2201–2331 Nájem, přesněji § 2235–2301 Zvláštní ustanovení o nájmu bytu a nájmu domu. Pokud máte dceru zastupovat, měli byste mít k dispozici stanovy, důležité zápisy schůzí (i když kdo ví, které zápisy byly důležité) a třeba i Prohlášení vlastníka, které se jaksi pomíjí. Otázka je, co vás trápí. Příspěvky správy domu (tzv. fond oprav) a zálohy služeb platí vlastník. Vy platíte vlastníkovi dohodnutou částku. Přeplatky a nedoplatky by měly být dle nájemní smlouvy.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".