Praní v nočních hodinách

Vložil Veronika (bez ověření), 6. Únor 2019 - 15:55 ::

Dobrý den, sousedka nad námi v noci pere. A to asi 4× týdně vždy tak od 11 do 12. Bohužel má pračku na zdi, která je nad naší ložnicí, takže slyšíme čerpadlo, které odčerpává vodu, i to jak se protáčí buben. Slušně jsem ji prosili, zda by nemohla prát jindy, že nás to ruší. Omluvila se, že jí to nedošlo. S tím jsem spokojeně odešli. Bohužel pere pořád dál. V domovním řádu máme napsáno, že je noční klid od 22 do 6 hodiny. Mám nějakou možnost se dál bránit? Už mám dost nervy na pochodu a spát se už bojím chodit. Děkuji za radu.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 6. Únor 2019 - 22:46

  kromě celkem rozumných rad zde uvedených je oficiální řešení volat policii pro porušení zákona. To snad kdyby mírnější metody nezabraly nebo máte obavy z fyzického kontaktu se silnější osobou. Policii je třeba požádat o kopii zápisu a tak po třetí návštěvě podat stížnost na obecní úřad a doložit kopie šetření policie. V přestupkovém řízení dostane pokutu.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 6. Únor 2019 - 19:07

  Na rušení, hluk máme zákon atd. Jenže, kolik dB vás to ruší? Poptejte se na KHS – hygieně. Obec vydala vyhlášku? Jak je DŘ závazný?

  Vložil ppp (bez ověření), 8. Únor 2019 - 14:48

  Po novele přísl. předpisů se hygienická stanice nebude zabývat hlukem z bydlení.

  Vložil Beneš (bez ověření), 7. Únor 2019 - 14:52

  zkuste spát pod pračkou? Tady se ohánět s parametry decibelů jsou zcela trapné! Tady zbývá jediné! Jít na chodbu a ustřihnout dráty! Vyhodit jistič je k ničemu!!

  Vložil Levý (bez ověření), 9. Únor 2019 - 22:57

  „Jít na chodbu a ustřihnout dráty! Vyhodit jistič je k ničemu!!“

  Objednávám u Vás ustřižení drátů. Nabídněte.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 7. Únor 2019 - 12:56

  Veronika si bude muset objednat měření hluku, vibrací. Pocit rušení je k píp.

  Vložil Jarda_, 6. Únor 2019 - 16:15

  Pouze se dohodnout anebo protiúder. Pokud vám to vadí, tak vždy, když začne prát po 22 hodině, tak Vám nezbyde, než za ní dojít a zvonit a v klidu bych jí požádal, aby vypnula pračku a doprala ráno po 6:00 hodin. Myslím že to uděláte 3× a bude klid.

  Někdo si to vážně neuvědomí a když se neozvete, má za to, že už vám to nevadí.

  Hluk zřejmě nebude tak velký, aby narušil noční klid, takže jiná možnost, než protiútok, není. Buďte rádi, že nepouští ždímání na 1400 otáček, to se pak klepe celý barák.

  Vložil Misme, 6. Únor 2019 - 18:33

  :-D Silnější kalibr je pak vypnutí jističe do bytu. Toto řešení se osvědčuje i tehdy, když sousedi, poté, co vás spatří dveřním kukátkem, neotevřou (s tím mám ;-) osobní zkušenost).

  Ale vážně, pračka patří ke spotřebičům, které by neměly být v provozu bez dohledu, byť funkce odloženého startu k tomu svádí. Sice není jisté, že sousedi nečekají u rozdováděné pračky do půlnoci, aby po doprání prádlo hned pověsili, ale tak nějak tuším, že věší až ráno. Přikládám dva odkazy, jeden je sice z tn.cz, ale třeba právě tento zdroj na sousedy zabere, zkuste je poučit: http://tn.nova.cz/…u-chybu.html; https://www.infobydleni.cz/…ani-omylem-/

  Možná by stačilo odstavit pračku dále ode zdi a položit na tu ošklivou gumovou podložku, která se prodává v hobby marketech. To samozřejmě nevyřešíte vy, Veroniko, ale můžete sousedům poradit.

  Vložil Jarda_, 9. Únor 2019 - 14:54

  Takže po 22h mu shodíš jistič a co dál? Počkáš až vyleze a pak ho zmlátíš? Nebo až nahlásí na policii škodu z potravin a ze zničené lamino podlahy, kdy vytekl mrazák? :-)

  Tady by asi stálo za to zkoumat, jak je možné, že někdo má pračku nad hlavou…

  Vložil Misme, 9. Únor 2019 - 15:24

  Jardo, ta věta o silnějším kalibru je uvozena smajlíkem a úvodní slova následujícího odstavce zní: „Ale vážně, …“.

  Vložil Jarda_, 10. Únor 2019 - 3:48

  Ta podlozka OK, muze se o ni pobavit, pripadne ji pro sousedy koupit k Jezisku…

  Ale me spise zajima, jak se stane, ze ma nekdo nad loznici pracku? Takove nejspise zmeny uzivani mistnosti plus neodborne provedeni podlahy by se melo nejak predvidat a nedopustit toho…

  Posledni moznost: zaizolovat strop 10 cm hlukove izolace… otazka je, zda to pomuze, nebot se to pravdepodobne bude prenaset i do sten.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 6. Únor 2019 - 22:49

  že vyslovím souhlas s randálem za nějakých podmínek. Při pozdější při bude dotyčný argumentovat, že jsem s tím souhlasil a tu podložku tam má. Že mu pračka pochoduje po celé koupelně za to nemůže, to výrobce. Podej prst a je to jako o jezinkách.

  Vložil Misme, 7. Únor 2019 - 15:39

  Pavle II, je to jinak. Rozhodně nejde o vyslovení souhlasu s randálem. Je tomu přesně naopak. Pračka dělá určitě stejný hluk i ve dne, proto je zapotřebí problém řešit komplexně, protože není vůbec normální, aby byla slyšet v sousedním bytě, a to ať už v noci nebo ve dne. Osobně považuji za pravděpodobné, že při amatérském stavebním zásahu do skladby podlahy v sousedově koupelně došlo k chybě. Psala jsem o tom zrovna minulý týden zde. Nicméně jde jen o můj názor bez bližší znalosti situace přímo na místě, a je proto úplně jedno, proč něčí pračka dělá problém v jiném bytě, podstatné je problém odstranit – ta podložka může být prvním a nejlevnějším pokusem. Nevím, z čeho dovozujete, že by měla být i pokusem posledním.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".