Prádelna

Vložil Pokyma (bez ověření), 11. Únor 2018 - 7:33 ::

Dobrý den, ve společné mistnosti( prádelna) má vlastník svou pračku. Může tam prát, když nemá souhlas ostatních nájemníků? A může tam mít osobní pračku? Děkuji za odpověď

  • blébol

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil JaVa, 11. Únor 2018 - 15:59

Zmiňovaný vlastník tam tu pračku může mít a také si v ní prát.Užívání „společné“ prádelny je na dohodě(nájemní smlouvě) mezi ním a vlastníkem domu.V ní je napsáno,co může a nemůže mít ¨vlastník" umístěno v místnostech ,které patří majiteli domu a které mohou zřejmě užívat, dle domovního(pro­vozního) řádu i ostatní nájemníci domu.Napište nám,co máte Vy, ve své nájemní smlouvě uvedeno o užívání společné prádelny.

Zapomněl jste totiž odpovědět na otázku nicku „aa“_

„Pro koho je uvedená místnost společná, komu patří?“

Nepíšete nic o tom,zda se ve Vašem případě jedná o dům ,který vlastní doposud BD,právnická nebo fyzická osoba a nebo už u vás vzniklo(bylo založeno) Společenství vlastníků!Zkuste nám to trochu více objasnit.

Přeji Vám hezký zbytek víkendu. JaVa

Vložil Pokyna (bez ověření), 13. Únor 2018 - 18:17

Majitel bytu nemá žádnou smlouvu s SVJ ,prádelnu si zamknul a je to společný prostor SVJ. Který užívá pouze jeden majitel

Vložil JaVa, 13. Únor 2018 - 19:27

Konečně jsme se dozvěděli,že v domě existuje SVJ.Pokud nejste členem statutárního orgánu,tak se se svým problémem,obraťte písemně, nejprve na jeho předsedu a nezapomeňte nám napsat,co Vám sdělil.

Pokud nebude mít předseda zájem jednat,tak mu ukažte např.tento Judikát NS 28 Cdo 3372/2007

Částečná citace:

Společenství vlastníků jednotek je věcně aktivně legitimováno k podání žaloby na vyklizení společné části domu užívané třetí osobou bez právního důvodu. Rozhodnutí stavebního úřadu o povolení změny užívání společné části domu k nebytovým účelům nemá bez dalšího za následek ztrátu povahy prostoru jako společné části domu ve smyslu § 2 písm. g) zákona č. 72/1994 Sb. ve znění pozdějších předpisů.....

Lze tedy uzavřít, že žaloba na vyklizení předmětného prostoru je výkonem práva ve věci spojené se správou společných částí domu ve smyslu § 9 odst. 1 zákona, žalující společenství vlastníků je tudíž ve sporu věcně aktivně legitimováno, napadený rozsudek odvolacího soudu je tak z hlediska dovoláním uplatněných námitek správný, a proto dovolací soud dovolání podle § 243b odst. 2 části věty před středníkem o.s.ř. jako nedůvodné zamítl.

http://www.slv.cz/28Cdo3372/2007

http://www.slv.cz/22Cdo3281/2008

Hezký zbytek večera.JaVa

Vložil dotaz (bez ověření), 11. Únor 2018 - 18:36

A na to jste přišel jak?

Vložil JaVa, 12. Únor 2018 - 8:15

„Zmiňovaný vlastník tam tu pračku může mít“

Nevidím jediný důvod,proč by „nájemníci“ měli nějaké zákonem podložené právo,určovat majiteli bytového domu,co si dá do smlouvy o pronájmu svého majetku.V tomto konkrétním případě,umístění pračky zmiňovaného „vlastníka“ do společné prádelny.Pokud znáte takový zákon a §, ve kterém si vlastník domu musí vyžádat při pronájmu svého majetku,souhlas „nájemníků“,kterým pronajímá byty,tak ho prosím uveďte.

Děkuji. JaVa

Vložil dotaz (bez ověření), 12. Únor 2018 - 8:19

Zmiňovaný vlastník tam tu pračku nemůže mít, protože ta místnost není jeho. Na co chcete paragraf? Co tam pořád pletete nějaké nájemníky.

Vložil JaVa, 12. Únor 2018 - 8:41

Já reaguji stále, pouze na tento úvodní dotaz:

„Dobrý den, ve společné místnosti( prádelna) má vlastník svou pračku. Může tam prát, když nemá souhlas ostatních nájemníků? A může tam mít osobní pračku? Děkuji za odpověď.“

,který zde položil"Pokyma"­.V něm je uvedeno mj. i toto:

„Může tam vlastník prát,když nemá souhlas ostatních nájemníků“.

Proto ti „nájemníci“ v mém příspěvku.

Vy víte zcela jistě,že ten „vlastník“(nevím čeho,snad té pračky) to umístění a používání své pračky, nemá smluvně ošetřeno s majitelem domu.Pokud můžete tuto skutečnost něčím vyvrátit,tak to sem napište.

Přeji hezký zbytek dne.JaVa

Vložil aa (bez ověření), 11. Únor 2018 - 9:13

Pro koho je uvedená místnost společná, komu patří? Souhlas k nastěhování vlastní pračky do společné místnosti prádelny a jejimu používání k soukromého praní v nějaké společné místnosti dává vlastník, ne nájemník.

Vložil tep (bez ověření), 11. Únor 2018 - 8:56

Pokud se v prádelně neměří spotřeba vody a el. proudu, a pak peroucí za to následně nic neplatí, pak okrádá ostatní majitele bytů. Je-li tomu jinak, nemohu se k tomu vyjádřit, Váš dům neznám.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".