pozemek

Vložil katka (bez ověření), 23. Květen 2018 - 23:16 ::

Jsme SVJ na pozemku města podle katastru nemovitostí. Jsou stanovy SVJ po právní stránce v pořádku, když se v nich uvádí správa nemovitosti i pozemeku který nikdo nevlastní?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 26. Květen 2018 - 15:24

  Máte dům na pozemku města, odkupte si ho a bude po problémech. Proč spravovat cizí pozemek? Co z toho máte?

  Vložil JarekSVJ, 25. Květen 2018 - 23:05

  Jenom debil a volič ODS , TOP 09 a podobných pravicových sraček schválí stanovy dle kterých je povinnost starat se o majetek nevlastníků…

  Vložil Markéta Gr., 24. Květen 2018 - 11:57

  Stanovy kopírují zákon…tedy pokud nevlastníte pozemek, je logické, že ho nemůžete spravovat. Pokud se do budoucna s obcí dohodnete na převodu pozemku, což se doporučuje, tak nemusíte měnit stanovy. Aktuálně se má za to, že pozemek je součástí stavby na něm vystavené, ale realita bohužel není stejná a mnoho bytovek to nemá dořešeno. Tedy začněte dohodou o převodu pozemnku do vlastnictví.

  Více např. zde: http://www.realhit.cz/…-pri-prodeji

  Vložil X (bez ověření), 25. Květen 2018 - 9:57

  Je to spíš naopak, stavba je součástí pozemku, případně stavba a pozemek tvoří jednu nemovitou věc. To však platí od 1.1.2014 jen v případě, že mají stejného vlastníka. Pokud nemají, pak se nic nemění, jsou to dvě věci různých vlastníků, ale je záhodno si to vyřešit převodem na jednoho vlastníka. Po převodu pak bude napořád platit, že stavba tvoří s pozemkem jednu věc.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".