Požární nástupní plocha-zrušení

Vložil Vadim (bez ověření), 5. Březen 2014 - 8:58 ::

Vedle našeho panelového domu (7.p.)byla v době jeho výstavby (r. 1980) vybudována i požární nástupní plocha. Dům má vchod otočen od komunikace, kolem jsou vzrostlé stromy. Byla označena dopravní značkou s dodatkovou tabulkou. V r. 2006 Město dopravní značení odstranilo s tím, že jde o „ostatní komunikaci“ a tím z této plochy udělalo parkoviště. Na obnovu dopravního značení nereaguje. Je to v pořádku? Ď!

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil lake, 5. Březen 2014 - 10:11

    Není jasné proč tvrdíte, že město z plochy „udělalo parkoviště“. Pouhým odstraněním dopravního značení ještě parkoviště nevzniká. Ani se tím nezrušuje určení pozemku jako nástupní plochy pro požární techniku.

    Hlavně si zjistěte, zda skutečně jde o požární nástupní plochu. Mělo by to být uvedeno ve schválené projektové dokumentaci budovy. Od výstavby mohlo ovšem dojít ke změnám v předpisech. Informace poskytne Hasičský záchranný sbor.

    Pokud skutečně jde o nástupní plochu, zjistěte si v katastru kdo je jejím vlastníkem. Pouze vůči němu lze uplatňovat požadavky např. na vyklizení plochy, na její vodorovné označení jako požární nástupní plochy, na instalaci dopravních značek, závor či zábran proti neoprávněnému vjezdu jiných než hasičských vozidel atd.

    lake

    Vložil Vadim (bez ověření), 5. Březen 2014 - 10:37

    Odstraněním značky je PNP používána pochopitelně okolím (vedle jsou školy) používána jako parkoviště. Strážníci nemohou zasáhnout, protože PNP není nijak označena. PNP byla vytvořena v souladu s tehdejší legislativou a v letech 1980–2006 takto i označena. Vyhláška č. 23/2008 Sb. platí. Má předepsané rozměry, odvodněna, zpevněna. Majitelem pozemku je Město. Úředník Města ale rozhodl, že dopravní značení netřeba.

    Vložil lake, 5. Březen 2014 - 13:04

    Takový případ se zde už probíral: http://www.portalsvj.cz/…izim-pozemku#….

    Označení plochy by měl provést vlastník pozemku, tedy město. Pak může městská stráž udělovat pokuty řidičům, kteří zde parkují. Stejné oprávnění má Hasičský záchranný sbor podle zákona o požární ochraně. HZS by ovšem měl udělovat tyto pokuty městu jako vlastníkovi pozemku.

    Pokud se město nepostará, aby plocha zůstávala volná, jde o jednoznačné porušení zákona ze strany vlastníka pozemku. Jak si město zařídí, aby tam neparkovala auta, je pouze věcí města. Obraťte se na HZS.

    lake

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".