povinnosti topiče

Vložil Hana Šilhánková (bez ověření), 29. Březen 2015 - 12:23 ::

Dobrý den, bydím v domě, který je krátkou dobu svj, a na provozu se jako správcovská firma podílí firma dřívějšího majitele. V tuto chvíli týden nejde topení a firma nejeví žádnou aktivitu. Bohužel dům má starou fasádu i okna, a tak i v tuto dobu rychle vychladne. Na telefonu mi pouze sdělili, že dva měsíce neměli klíče od kotelny, a tudíž v topné sezóně tam vůbec nedocházeli. Chci se tedy zeptat, zda tím nejsou porušeny nějaké normy a nařízení na provoz kotelny, myslím tim povinnost docházení a kontroly provozu. A pokud ano, tak jaké? Lze to nějak později dokázat, pokud zfalšují provozní deník? kotel je zároveń ve vlastnictví SVJ. Bohužel vím pouze, že kotelna plynová. Předem děkuji za odpověď.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil lake, 29. Březen 2015 - 16:40

    Ptáte se na věci, které si můžete zjistit jedině Vy sama.

    Napřed zjistěte kdo je vlastníkem zařízení v kotelně. Viz prohlášení vlastníka budovy. Pak zjistěte kdo je provozovatelem zařízení v kotelně. Neexistuje-li smlouva mezi vlastníkem a provozovatelem, pak platí, že provozovatelem je vlastník zařízení. Pak zjistěte kdo je dodavatelem tepla pro dům. A také zjistěte komu dodává teplo a z jakého právního důvodu tak činí. Možností je více:

    • buď je smlouva sjednána mezi dodavatelem tepla a každým vlastníkem jednotky přímo, nebo
    • je smlouva sjednána mezi dodavatelem tepla a SVJ, nebo
    • práva a povinnosti ze smlouvy mezi dodavatelem tepla a původním vlastníkem budovy přešly na každého vlastníka jednotky zároveň s nabytím vlastnictví jednotky, nebo
    • je to ještě nějak jinak.

    Vy nejste oprávněna se domáhat, aby jakýsi topič plnil jakési své povinnosti vůči jakési druhé osobě. Jedině kdybyste tou druhou osobou byla Vy sama – a to asi nejste.

    lake

    Vložil Vlastník nemovité věci (bez ověření), 30. Březen 2015 - 8:04

    „Vy nejste oprávněna se domáhat, aby jakýsi topič plnil jakési své povinnosti vůči jakési druhé osobě.“

    Hasič by měl jiný názor a podle okolností by Vás při neplnění povinností neváhal pokutovat. Lakovy podrobnosti (vlastník, provozovatel, správce věci) jsou pod rozlišovací schopnost hasičů a nezajímají je.

    Vložil Hana Šilhánková (bez ověření), 29. Březen 2015 - 17:04

    Moc děkuji za rady.

    Vložil ann (bez ověření), 29. Březen 2015 - 14:10

    Nejsem žádný jasnovidec, ale kotel s největší pravděpodobností není ve vlastnictví SVJ. Komu patří kotel hledejte v Prohlášení vlastníka. Jste SVj, máte podepsanou smlouvu s nějakým provozovatelem kotelny? Samo se rozhodně topit nebude.

    Vložil Hana Šilhánková (bez ověření), 29. Březen 2015 - 14:27

    A omlouvám se, s vlastnictvím kotle máte pravdu. V kupní smlouvě máme podíl na kotelně vyjma vybavení.

    Vložil Hana Šilhánková (bez ověření), 29. Březen 2015 - 14:22

    Děkuji za reakci. Smlouvu podepsanou nemáme, protože ještě nejsme ani zaregistrovaní v rejstříkovém soudu jako svj. Máme pouze zakládadcí listinu, kterou ještě předseda nepředložil rejstříkovému soudu. Topit se začalo na začátku sezony a v průběhu sezony přestal topič docházet.

    Vložil PavelII (bez ověření), 30. Březen 2015 - 16:12

    tak žádného topiče nepotřebuje a jede v automatickém provozu. Jen to někdo musí zapnout.

    Vložil Václav Jeníček (bez ověření), 30. Březen 2015 - 16:33

    Pokud se opravdu jedná o kotelnu (instalovaný výkon přes 100 kW), je její obsluha povinná, existuje na to zákon, prováděcí vyhlášky a technické normy. Četnost obsluhy je dána místním provozním řádem.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".