Povinnost založení SVJ 4 byty + 2 garsonky

Vložil Eda (bez ověření), 3. Únor 2019 - 13:54 ::

Dobrý den,

týká se mě povinnost založit SVJ pokud má bytový dům 4 byty + 2 garsonky? Četl jsem, že je povinnost při počtu více než 5 bytových jednotek, nedočetl jsem se však, zda je garsonka brána jako bytová jednotka, též si nejsem jistý, zda je zákon aktuální.?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Eda (bez ověření), 24. Únor 2019 - 18:09

  Dobrý den,bydlím v podílovém domě,jsem odpojen ze společného vytápění na tuhá paliva.Platím poměrnou část z jednoho radiatoru,který vyhřívá společný prostor.Nyní sousedi chtějí měnit kotel a po mě požadují zaplacení plné částky,jakou budou hradit oni.Jim se vytápí byty i společné prostory.V krátké době chceme založit SVJ.Myslíte,že by to pro mě mělo lepší řešení? Navíc soused podemnou mně vyčítá, že mně vytápí ze spodu,ale nademnou je střecha a pod ním vytápěné sklepy.Mají je pod vlastním uzavřením,tak na ně nepřiplácím. Děkuji za rady

  Vložil Vilém (bez ověření), 4. Únor 2019 - 16:15

  Pokud Vám v domě vznikla povinnost založit SVJ, byla by tato skutečnost zapsáná v katastru nemovitostí. Můžete se tam informovat.

  Vložil solid, 4. Únor 2019 - 14:01

  Ano týká a zákon je stále aktuální.Pořád platí povinnost založit SVJ,pokud má bytový dům alespoň pět jednotek a min.tři různé vlastníky daných jednotek.Ano,i gar­sonka je bytová jednotka.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 3. Únor 2019 - 18:17

  a proč by garsonka, tedy 1 plus kk, neměla být jednotkou??

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".